-
20 Квітня/ 17:58
Vinnytsia
Публікація20.04.1717:58
На «Чілдрен кінофесті» у Вінниці покажуть найкращі європейські фільми для дітей та підлітків
Кращі фільми для дітей, відібрані на найбільших європейських форумах, в травні зможуть побачити і маленькі вінничани, адже Вінниця одне із 20 міст, в яких відбудеться «Чілдрен Кінофест».
Чілдрен Кінофест – це щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Цього року фестиваль відбуватиметься з 26 травня по 4 червня. У Вінниці покази пройдуть в кінотеатрі «Родина».
До конкурсної програми IV Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» увійшло сім фільмів для глядачів від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Поза конкурсом представлено колекцію фільмів братів Люм’єр.
Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів. Одним із головних показів нинішнього року стане добірка стрічок, що вийшли у фінал конкурсу дитячих короткометражних фільмів, який був оголошений восени. 10 найкращих картин-конкурсантів будуть показані на великому екрані, а спеціальне журі обере серед них переможця.
- Ми орієнтуємося на європейське кіно, яке піднімає різну тематику починаючи від відносин між дітьми, становлення особистості до дружніх стосунків, сімейних відносин і так далі. Це кіно, яке дасть дітям поштовх до роздумів над важливими темами та надихне на щось позитивне та прекрасне. Також в рамках фестивалю завжди показуємо ретроспективу – минулого року це були короткометражки Бастера Кітона, цього року – роботи братів Люм’єр- розповіла Vежі координаторка «Чілдрен Кінофест» Анастасія Новаківська.
«Чілдрен Кінофест 2017» відкривається французькою анімаційною стрічкою «Життя Кабачка». Фільм про дружбу підлітків отримав премію «Сезар» за найкращий дебют та оригінальний сценарій, а також був номінований на премію «Оскар».
Фентезі «Хлопчик у золотих штанях» спільного дансько-шведського виробництва здобуло приз глядацьких симпатій на найбільшому європейському кінофестивалі для дітей Cinekid. За сюжетом, герой знаходить чарівні штані, з кишені яких можна нескінченно виймати грошові купюри.
Цього року у програмі «Чілдрен Кінофесту» вперше представлено фільм з Латвії. «Люблю тебе, мамо» – повчальна історія про те, як маленька брехня може призвести до серйозних наслідків. Стрічка Яніса Нордса була високо оцінена критиками – фільм отримав премію дитячої секції Generation Kplus Берлінського кінофестивалю й був висунутий від Латвії на «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою.
Стрічка «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» з Великої Британії стала екранізацією бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг.
Комедія «Вперед, до школи!» з Данії розповість про хлопчика, чиє головне правило – порушувати правила дорослих.
Мультфільм «Маленький монстр» від шведського ілюстратора, режисера і сценариста Теда Сигера – це історія про клан чарівних чудовиськ, які чекають на поповнення у родині.
Україну в конкурсі фестивалю представляє фентезі-мультфільм «Микита Кожум’яка». Казка Манука Депояна, яка зібрала на батьківщині понад 11 млн. гривень, також вийшла в прокат у Польщі й Туреччині, а тепер побореться за глядацькі симпатії гостей «Чілдрен Кінофесту».
Переможець конкурсної програми фестивалю визначається глядацьким голосуванням – на вході до кінозалу гості отримують бюлетень, у якому ставлять оцінку фільму.
Поза конкурсом на маленьких глядачів чекає екскурсія до витоків кіно разом зі стрічкою «Люм’єр!». Колекцію відреставрованих робіт братів Люм’єрів склав Тьєррі Фремо – директор Каннського кінофестивалю і один з головних кіноманів світу. Разом із його коментарями старовинні фільми перетворюються на сучасну комедію, яка розсмішить і дорослих, і дітей.
Кожного року фестиваль має Почесного посла. Попередні роки ними були Джамала, Ахтем Сеїтаблаєв та Дмитро Шуров. Цьогоріч цю місію несе українська письменниця, колумністка, сценаристка та драматургиня Катерина Бабкіна.
Катерина розповіла Vежі, що подібні фестивалі дуже важливі для дітей, адже вони розширюють кругозір та допомагають глибше взаємодіяти зі світом, краще усвідомити можливості, які він дає. До того ж, вони виховують добрий смак, збагачують знаннями та емоціями.
- Мені хочеться, щоби діти без страху і стереотипів взаємодіяли зі справжнім світом, тим світом, в якому вони живуть, і знали що справжній, такий, як є – він прекрасний, а що в ньому є не прекрасного – такого, як расова і гендерна нерівність, непристосованість суспільств до різних відмінних людей, насилля, байдужість, хвороби, смерть, страх – це треба прийняти, глибоко зрозуміти, а зрозумівши, виправити – без страху, рішуче і добре знаючи, що робиш і навіщо це потрібно. Думаю, сучасне кіно може дітям це дати. Тому хочеться допомогти дати їм якісне сучасне кіно – саме це робить Совеня Чарлі, – говорить письменниця.
Катерина також додає, що в Україні немає кіноосвіти для дітей, але вона потрібна, тому що тоді, коли діти стають дорослими, з них можуть вийти гарні кінофахіаці: в професійну освіту вони прийдуть уже підготованими і натхненними.
Можливо саме цей фестиваль мотивуватиме дітей долучитись до кіномистецтва та стати його повноправною частиною.
Вхід на всі покази – безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Реєстрація стартує 15 травня, тоді ж і обіцяють опублікувати детальну програму по днях. Частина місць виділяється організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.
Фото: Львівська газета, Kino-Teatr.ua, kinowar.com та сайт фестивалю.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.