На честь річниці Майдану до Вінниці привезуть фільм «Як ми стали добровольцями»

13:53
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Стрічка показує, як змінюється Україна, гостро розкриваючи соціальні феномени та проблеми держави. Що народилось після Майдану і які вони – сучасні українці? Добровольці, волонтери, громадяни.

  • Ненависті немає, помсти теж немає, є правда. Ви зараз стоїте на цій землі, у вас ростуть діти, і у мене ростуть діти – це правда. А хтось приходить і хоче захопити», – так пояснює доброволець Ден, чому він поїхав на фронт.

«Як ми стали добровольцями» є такою мозаїкою різних пояснень, за кожним із яких – людська доля. У своїх монологах герої говорять про Майдан, Донбас, поранення, а також близьких людей, яких хочуть захистити. Серед добровольців – піаніст, програміст, навіть актор лялькового театру. Є також кадри, які місцеві жителі привозять воякам молоко, сир та хліб велосипедами, тому що в них «також є діти». Є документальна зйомка затриманих чоловіків, які на камеру озвучують, що служать в складі російської армії.

21 листопада о 13.00 у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться показ фільму «Як ми стали добровольцями» за участі кінорежисерки, голови ГО “Новий Донбас”, співзасновниці ТО «Вавілон13», громадської активістки Лариси Артюгіної.

  • Вінничан у нашому документальному фільмі немає, але є один боєць із позивним “Вінниця”, котрий родом із Могилів-Подільського. Ми завжди запрошуємо всіх глядачів до дискусії після перегляду фільму, адже документальне кіно – це жанр, який потребує розмов, -розповіла Vежі Лариса Артюгіна.

Режисерка розповідає, що стрічка вже побувала у багатьох прифронтових містах та закордоном. В основному режисери приїздять у ті міста, куди їх запрошують, адже проект є некомерційним.

Фото зі сторінки проекту у фб