На честь проспекту Коцюбинського влаштують тиждень «Вінницької милі»

13:54
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

Як покращити вигляд проспекту Коцюбинського? Відповіді на це питання, в рамках тематичного тижня Вінницької милі (Vinmile), з 8 по 13 вересня 2018 року шукатимуть спільно з вінничанами фахівці-урбаністи з 4 міст України, які працюють над новою концепцією проспекту.

Тиждень VinMile «Вінницька миля – нового стандарту міського простору» передбачає велопробіг, квести, екскурсії, цікаві обговорення, сувеніри та безліч приємних та корисних подарунків, – повідомляють організатори на своїй сторінці у фейсбуці.

Усі бажаючі зможуть долучитися до події та узяти участь в  обговоренні, висвітленні ідей та думок для покращення проспекту Коцюбинського та навколо нього.

Організатори обіцяють, що це буде справжнє свято для усіх пішоходів, автомобілістів, велосипедистів та просто всіх мешканців міста.

18 липня відбулась перша робоча зустріч команди організаторів тижня VinMile та представників велоспільноти Вінниці в офісі GIZ.

Нагадаємо, що з 6 по 13 липня на залізничному вокзалі Вінниці проходила виставка проектів Студії ідей «Вінниця/Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення» 4 команд урбаністів зі Львова, Вінниці, Києва та Івано-Франківська. Представлені на суд громадськості проекти викликали у вінничан живий відгук.

Вирішено, що виставка продовжить свою роботу в рамках тижня VinMile з 10 по 15 вересня у вестибюлі прозорого офісу Вінницької міської ради.

До цього, у  лютому – квітні 2018 р. відбулися Студії ідей “Вінниця/Реконструкція проспекту Коцюбинського – комплексне бачення”. Пропозиції щодо реконструкції проспекту Коцюбинського та району Замостя тоді представили команди фахівців-урбаністів зі Львова, , Івано-Франківська, Києва та Вінниці. В обговоренні брали участь представники міської влади, депкорпусу, місцеві та швейцарські експерти, проводились соціологічні дослідження. Одним з важливих результатів Студій стала візія: “Вінницька Миля – новий стандарт міського простору”.

 Про те, які саме пропозиції висунули фахівці-урбаністи стисло повідомив офіційний сайт ВМР:

«Львівська команда презентувала концепцію «Інтуїтивно зрозуміла вулиця», яка передбачає створити зрозумілий простір, де можна швидко зорієнтуватися та скористатися громадським транспортом.

Київська команда пропонує концепт «Дій, Замостя!», що позиціонує мікрорайон як центр подій, успішного бізнесу та комфортного життя і полягає в розвитку субцентрів.

Івано-Франківська команда позиціонує проспект Коцюбинського як «хребет» Замостя, на якому мають розвиватися комерційні та громадські активності.

Концепція «Зелена миля» команди з Вінниці  передбачає створення потужної «живої»  зеленої лінії.

Усі команди  вважають за доцільне продовжити трамвайну лінію по проспекту  від площі Перемоги до залізничного вокзалу.

Фінальний проект реконструкції проспекту буде розроблений швейцарськими фахівцями разом з Агенцією просторового розвитку з урахуванням наданих ідей та презентований міській адмінінстрації».

Більш докладно побачити у кресленнях та малюнках як саме урбаністи уявляють майбутнє проспекту Коцюбинського можна на сайті Вінницької милі у фейсбуці.