× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На “Академічному” у Вінниці з’явилась власна амбулаторія. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:59
Автор: Дар'я Гоц

Медична допомога для мешканців “Академічного” стала ближчою та доступнішою. У мікрорайоні відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини №7.

Новий заклад працює вже місяць та знаходиться у житловій багатоповерхівці за адресою вул. Тимофіївська, 8. Взагалі амбулаторія почала працювати 19 жовтня і розрахована на вісім робочих місць. Нині там облаштовано два кабінети сімейних лікарів, кабінет для лікаря-педіатра, терапевта, лікаря-спеціаліста, кабінет профілактичних щеплень та невідкладної допомоги. Крім цього, ще є палата денного стаціонару на чотири ліжка.

Протягом першого місяця роботи закладу по допомогу вже звернулися близько двох тисяч пацієнтів, а це означає, що амбулаторія дійсно була бажаною та необхідною у цьому районі.

Із перевіркою до закладу сьогодні, 29 листопада, приїхав міський голова Сергій Моргунов. Він оглянув кабінети лікарів, поспілкувався із фахівцями та пацієнтами закладу.

Якщо технічним наповненням закладу та облаштуванням кабінетів міський голова залишився ніби задоволеним, то питання виникло до відсутності гарячої води в амбулаторії, хоча вони знаходяться на автономному опаленні, мають бойлер і лікарі запевняли, що зазвичай гаряча вода є.

В іншому кабінеті Сергій Моргунов поспілкувався із лікарями закладу. Вони розповіли, що бувають дні, коли протягом шести годин приймають від 20 до 40 пацієнтів, а тому без роботи не сидять. За словами лікарки, люди задоволені, що з’явилась амбулаторія поблизу, адже так можна швидше потрапити до свого лікаря.

В коридорі Сергій Моргунов зустрів маленьку пацієнтку закладу з ангіною. Поцікавивсяу неї, що прописали лікарі, чи хороші вони, побажав швидкого одужання та пішов далі знайомитися з педіатрами. Лікарка раніше працювала в амбулаторії на Сабарові та розповідає, що новий заклад на “Академічному” значно кращий, тепліший та гарніший як для працівників, так і для пацієнтів.

– Думаю, що наявність амбулаторій сімейного лікаря по районам дуже важлива, тому що це первинна ланка і надання послуг повинно бути максимально наближено до людей, де вони проживають. Таких амбулаторій у нас 31. Якщо говорити безпосередньо про цю, то це приклад, що вже у новому мікрорайоні можна отримати першу необхідну допомогу, – зазначив міський голова.

Загальна площа амбулаторії – 259,3 кв.м., а вартість приміщення – 2,6 мільйона гривень. Саме приміщення в рамках інвестиційного угоди надав забудовник, а забезпечення амбулаторії всім необхідним відбувалось за кошти бюджету. На придбання медичного обладнання, меблів та інвентаря з міського бюджету виділили 655 тисяч гривень. Забудовник мікрорайону безоплатно передав амбулаторію на баланс ЦМПСД №2.

Заклад обслуговуватиме мешканців “Академічного”, приватний сектор Гніванського шосе з провулками, частину вулиці Пирогова (прилегла до кінцевої зупинки “Електромережа”) та мікрорайону Сабарів. Це близько шести тисяч вінничан. В перспективі амбулаторія зможе обслуговувати близько 15 тисяч мешканців.

За словами Сергія Моргунова у планах ремонт амбулаторії на Сабарові та будівництво на Київській.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.