Митрополит з Вінниччини погрожує заворушеннями у зв’язку з візитом в Україну представників з Константинополя

14:50
Автор: admin
Become a Patron!

Митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ Московського патріархату Іонафан (Єлецьких) заявив, що “не благословляє” будь-яке спілкування православних з прибулими в Україну екзархами Вселенського патріарха з Константинополя.

Про це повідомляє “Вінбазар” з посиланням на офіційний сайт митрополита УПЦ Московського патріархату.

Як ідеться в “циркулярному розпорядженні” Іонафана, прибуття до України представників Вселенського патріарха пов’язане з “метою організації т.зв. “Незалежної української церкви”, – передає прес-служба митрополита. Окрім того, як зазначає Єлецьких, воно “не узгоджене” з керівником Російської православної Церкви Кірілом (Гундяєвим), а також з очільником УПЦ Московського патріархату Онуфрієм. Це, на думку митрополита Тульчинського і Брацлавського, може призвести “до заворушень і конфліктів”.

Як відомо, митрополит Іонафан є категоричним противником надання Україні Томосу на створення Помісної церкви, про що він, зокрема, говорив у інтерв’ю офіційному сайту УПЦ МП.

Окрім того видання “Петро і Мазепа” називає Іонафана одним зі “стовпів руского міра” на Вінниччині та приписує йому “серйозну русифікацію” Вінницької єпархії.