Оновлено: 2 Серпня 2021, в 13:07
Різноманіття майстер-класів, фото-виставки, багато музики та арт-інсталяцій: у Вінниці триває фестиваль «Ticket to the Sun». Сьогодні, 31 липня, розпочався другий день мистецьких вихідних й попереду ще чимало подій та можливостей, аби відпочити, розважитись та навчитись нового.
Фестиваль «Ticket to the Sun» відбувається на території колишнього дитячого санаторію імені Коцюбинського, що на Старому місті (вул. Маяковського, 243). На декілька днів велика зелена, однак, на жаль, занедбана територія, стала своєрідним прихистком для поціновувачів сучасного мистецтва у всіх його проявах.
Триває фестиваль протягом трьох днів, з 30 липня по 1 серпня. Про перший фестивальний день можете прочитати у нашому матеріалі ТУТ. Якщо вчора захід лише набирав обертів, то сьогодні, 31 липня, здається, що «Ticket to the Sun» вже «обжився» на території санаторію.
Голова мистецького об’єднання «Plai» Олександра Венславовська та співорганізаторка фестивалю розповіла, що на фестиваль до Вінниці приїхали гості з багатьох міст України: Львова, Дніпра, Харкова, Кременчука, Червонограда, Бердичева…
– Перший день був дуже цікавим. Оскільки цей фестиваль був два роки тому, ми його дуже чекали та справді повернулась ця атмосфера. Особливо ввечері, коли почались концерти, виступали «Zapaska», «Пиріг і Батіг»… Це було щось неймовірне. Ми говоримо, що це фестиваль без хедлайнера, тому що всі якісь рівні та всі додають свою атмосферу.
– Вчора я зрозуміла, що наша аудиторія унікальна, її не буде п’ять чи шість тисяч. Це може бути одна тисяча людей, але це будуть ті, які представляють різні мистецькі напрямки, цікавляться, шукають змінених станів та саморозвитку. Це така авангардна публіка.
Богдан Галицький розповів, що у перший день очікував більше відвідувачів, а йому особисто запам’ятались виступи музичних гуртів.
– Я думаю, що сьогодні буде найактивніший день, будуть концерти «Blueberry Jam» та дуже відомого гурту «The Hypnotunez». Формат (фестивалю – ред.) подобається, але я переживаю, що наступного року такого фестивалю можу не бути, тому що тут можуть все знести, продати й все.
До речі, Олександра Венславовська зазначила, що територію санаторію планують зберегти й добре було б перетворити її у культурно-мистецьке місце.
– Ми працюємо з Департаментом міста та туризму, як партнери в цьому проекті й наразі йдеться про те, щоб надати цій території переосмислення та функціонування її, як парку для відпочинку. Тут справді дуже велика територія, далі є ще розвалені корпуси, але в перспективі я думаю, що це все ж перетвориться на культурно-туристичний парк. Можливо, з коворкінгами для людей, які можуть віддалено працювати. Насправді спектр функціоналу території дуже великий. Зрозуміло, що потрібні інвестиції, шукати партнерів, аби територія існувала в такому форматі, – пояснила Олександра Венславовська.
За програмою, об 11 годині на території фестивалю мали розпочинатися різноманітні майстер-класи. Щоправда, переважна більшість відвідувачів або гуляла територією, або відпочивали на території кемпінгу чи засмагали. Група людей, які цінують активні види відпочинку, вирушила разом на скелелазіння, а згодом також заплановані плавання на sup-дошках.
Одним з перших майстер-класів стало співголосся з вінницькою співачкою Дариною Войтенко. Декілька людей зібрались у коло та розпочали з медитації, аби згодом разом поспівати, дослідити можливості свого голосу та поєднання звуків.
Трохи далі можна спробувати свої сили у макраме, а також придбати вироби, які сподобалися. Майстриня Олена Осінська розповіла, що їхні вироби – ексклюзивні й користуються популярністю за кордоном. Виготовляють прикраси, ремені та різні цікавинки для інтер’єру.
– Переважно макраме асоціюється зі стилем бохо, а ми працюємо у семи різних: етно, фольк, рок, байкерський, кежуал та ще з’явилась блискуча гламурна колекція. Наші вироби вже є у Польщі, США, Австралії, Німеччині, Прибалтиці, Кореї, в Осло (Норвегія ред.) замовляли… Ми займаємось цим сім років. Продаємо через інтернет-магазин, а також на фестивалях.
Пані Олена з донькою Джоаною також влаштовують майстер-класи з макраме. Коштує це 60 гривень, однак якщо прийде група з двох чи більше людей – ціна для кожного зменшиться до 50 гривень. Навчитись плести можна у будь-які години, лише підійшовши до майстринь: «Ми продумали такий майстер-клас, щоб людина, потрапивши на нього, опанувала частинку нашої творчості».
На невеликій ділянці позаду головної музичної сцени облаштували «барахолку» речей, а поряд можна придбати ткані килимки або чохли для ноутбуків від проекту «EcoVereta». Крім того, всі бажаючі можуть потрапити на майстер-клас з ткацтва. Сьогодні, 31 липня, це безкоштовно, а ось у неділю, 1 серпня, коштуватиме 50 гривень.
Триватиме навчання з ткацтва з 11 до 16 години. Обмежень по часу, скільки потрібно витратити на майстер-клас, немає. Для того, щоб не пропустити цю ділянку, орієнтуйтесь на дерево, яке прикрасили паперовими журавлями.
– Я була вчора на фестивалі, прийшла близько 18 години, то навіть здивувалась, що було менше людей, ніж я очікувала, але ближче до вечора почали збиратись. Запитувала у людей, чому вони сюди приходили, то мені відповідали, що хотіли просто «потусити» та зустрітись зі знайомими, тому багатьом навіть не надто важливо, яка тут програма, – розповіла Марія Юзькова.
Волонтерка Анастасія, яка допомагає організаторам фестивалю, поділилась, що, на її думку, «Ticket to the Sun» триває доволі весело й радить вінничанам його відвідати.
– Ще з вражень те, що всі шуміли до трьох годин ночі, але це ж фестиваль і це ОК. Тут така хіпі-тематика, багато зон, різних локацій. Зараз ще все лише починається (близько 12 години ред.), а всі концерти вже будуть ближче до 18-19 години.
На території фестивалю працюють декілька локацій, де можна знайти їжу та напої, а також медпункт.
ПРОГРАМА фестивалю:
Субота, 31 липня:
На локації «Garden Stage»:
– о 22:00, відбудеться реггі соло-виступ Мирослава Кувалдіна (із гурту «THE ВЙО»).
Ввечері на локації «Main Music Stage» відбудуться відразу три концерти:
– 19:00 – «Blueberry Jam»;
– 20:00 – «CHUBAREENEE»;
– 21:00 – «The Hypnotunez»;
Крім того, з 10 до 19 години влаштують перегляд серій документального серіалу про нову українську культуру «СПАЛАХ».
Неділя, 1 серпня:
Цього дня вхід на територію фестивалю буде безкоштовний.
О 8-ій ранку на головному полі влаштують ранкову йогу, а о 10-ій – семінар з йоги. Об 11:00 почнуть діяти різні активності по всій території: МК з кераміки та глини (для дітей і дорослих), МК з ткацтва (EcoVereta), барахолка, татуювання, sup на озері, фотолабораторія, мандрівки сабарівським лісом до каменю Коцюбинського, скелелазіння на Сабарівських скелях.
Локація «Orange Area»:
– о 14:00 – хореографічні МК від Гліба Зєльгіна.
– о 18:00 – Академічний квартет «АЛЬТ»: авторські композиції молодих українських митців, а також перлини світової класики. «Це прекрасна можливість почути музику, яка прийшла до нас з Італії доби Ренесансу, а також сучасну творчість молодого українського композитора Сергія Гаврилюка», – кажуть організатори.
Showcase Stage:
– 17:00 – MUSIC шоукейс вінницьких гуртів;
– 21:00 – JAM session з Богданом Совиком;
КІНО SUNтиметр – перегляд серій документального серіалу про нову українську культуру «СПАЛАХ».
Як потрапити на фестиваль
Придбати квиток на «Ticket to the Sun» можна ТУТ, а також на вході до санаторію.
Для зручності гостей фестивалю, організували додаткові автобуси до Будинку відпочинку (Території Sun). Оплата за проїзд – за тарифами громадського транспорту Вінниці.
Розклад руху «сонячних шатлів»:
«Вишенька – Будинок відпочинку» (час відправлення по кінцевих зупинках)
Вишенька: 9:00, 10:20, 11:45, 13:10, 14:30, 15:50, 17:10, 18:30, 20:20, 21:40, 23:00 (в гараж).
Будинок відпочинку: 9:40, 11:00, 12:25, 13:50, 15:10, 16:30, 17:50, 19:10, 21:00, 22:20.
«Залізничний вокзал – Будинок відпочинку» (по кінцевих зупинках)
Залізничний вокзал: 9:00, 10:00, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:50, 21:50, 22:50 (в гараж).
Будинок відпочинку: 9:30, 10:30, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:20, 22:20.
Фото Яни Турчик
Дякуємо!
Тепер редактори знають.