«Фольк-рейв» від «Zapaska» та ліричність від «Пиріг і батіг»: фоторепортаж з першого музичного вечора «Ticket to the Sun»

16:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Текст: Ольга Каплун

Для того, щоб повернутись в докарантинний період, необов’язково вигадувати «машину часу», оскільки на ці вихідні у містян є чудовий привід потрапити на «подільський Вудсток», відчувши «синергію людини, творчості та природи».

«Ticket to the Sun» — це не просто фестиваль, а унікальний формат мистецьких вихідних, де вдало підібрано різні локації, щоб просто неба об’єднати митців, глядачів, слухачів та гостей міста. Влаштовують його на території колишнього санаторію імені Коцюбинського (вул. Маяковського, 243).

Цьогорічна музична програма першого дня розпочалась з виступів відомих українських музикантів, які приїхали на фестиваль з різних куточків України. Зокрема о пів на дев’яту на «Main stage» стартував виступ відомого більшості вінничан інді-фольк дуету Павла Нечитайла та Яни Шпачинської «Zapaska» з Кам’янця-Подільського, який успішно гастролює не лише в Україні, а й за кордоном.

 

 

Взагалі, дует важко назвати суто інді-фольком, оскільки музиканти постійно експериментують зі звучанням та використовують електроніку, міксуючи традиційні музичні інструменти з драм-машинами та ефекторними процесорами. Тобто, наразі «Zapaska» відійшла від традиційного поділу на музичний жанр та створює щось на межі фольк-троніки та дрім-попу.

 

 

 

«Фольк-рейв» розпочався вже з відомих композицій гурту і гості фестивалю одразу ж підхопили легкий, проте драйвовий «вайб» «Zapaskи». Близько 21-ї до сцени підтягнулось ще більше людей, яких об’єднував так званий атмосферний «common spirit» (спільний дух).

Для зручності організатори фестивалю розмістили біля сцени снопи соломи, проте більшість глядачів все ж таки «відривались» безпосередньо біля сцени, оскільки енергетика була просто шаленою. «Я тут, аби зловити літо» — відповіла Vежі на запитання про очікування від заходу вінничанка Юлія.

Посередині виступу люди утворили величезне коло, «кайфуючи» від запальної музики дуету «Zapaska». Завершив свій виступ дует нещодавнім релізом композиції «Hoiya» (Гой-Я), текст якої гості фестивалю радо підспівували.

 

 

 

 

 

 

 

О пів на десяту вечора на «Main Stage» відвідувачі мали змогу насолодитись спокійними «вайбами» львівського музично-поетичного проекту Мар’яна Пирожка «Пиріг і батіг». Музична формація цікава й тим, що використовує у своїй творчості поезію українських класиків.

 

 

 

 

Це трошки незвично, враховуючи автентичність та власний авторський стиль, що відокремлює колектив від інших українських гуртів, які також використовують у своїй музиці лірику класиків. Варто звернути увагу й на музичне модерне звучання, оскільки проект використовує не лише типові музичні інструменти, але й трубу та навіть скрипку у своїх композиціях.

Розпочали виступ музиканти вже зі всім знайомої пісні «Чом ти не прийшов» у власній музичній інтерпретації. Містично-сакральне звучання української поезії заповнювало атмосферу ліричністю та додавало енергії відвідувачам, а нещодавно розпалене багаття недалеко від сцени лише додавало «душевності» виступу. Взаємодія між гуртом та слухачами була неймовірна, багато людей підспівували вже знайомі рядки українських класиків.

 

 

 

 

 

 

Загалом на фестивалі було дуже багато творчої молоді, представників вінницької інтелігенції, «хіпі» та навіть батьків з дітьми різного віку, які також «кайфували» від української музики. Залишитись на території до опівночі було не проблемою – багато вінничан навіть зраділи можливості залишитись на всі вихідні в наметовому містечку.

Сьогодні організатори анонсують виступи локальних гуртів, а також відомих не тільки вінничанам «The Hypnotunez». Отож, культурне життя Вінниці, попри карантин, триває.

«Територія SUN», де влаштовують «Ticket to the Sun», облаштована на Старому місті по вул. Маяковського, 243 (територія колишнього санаторію імені Коцюбинського). До локації можна дістатись як громадським транспортом, так і спеціальними «шатлами», розклад яких можна подивитись на сайті фестивалю. Не пропустіть можливість насолодитись виступами інших гуртів у вечірній програмі ще 31 липня та 1 серпня.

Репортаж з відкриття фестивалю та детальна програма: 

Читайте також: Вільний і мистецький: у Вінниці стартував триденний “Ticket to the SUN”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Олесі Яненко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.