Минулого року на Вінниччині збільшилась кількість шкідливих викидів у повітря

7:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині побільшало шкідливих викидів у повітря. Найбільше забруднюють повітря на території області підприємства, що здійснюють постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. 

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області з посиланням на Головне управління статистики. Вони оприлюднили інформацію про обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за 2019 рік.

Екологи повідомляють, що протягом 2019 року на Вінниччині в атмосферне повітря надійшло 5,4 мільйона тонн діоксиду вуглецю, а це на 100 тисяч тонн більше, ніж було у 2018 році. Крім того, ще зафіксували 164,9 тисячі тонн забруднюючих речовин, зокрема від стаціонарних джерел 99,7 тисяч тонн.

Зокрема, у повітря надійшло 21,8 тонни металів (свинець, мідь, нікель, хром, цинк, арсен), а також метан, неметанові леткі органічні сполуки, оксид вуглецю, діоксиди та інші сполуки сірки, сполуки азоту, речовини у вигляді твердих суспендованих частинок.

Зазначають, що лідером забруднення повітря на території області є підприємства, що здійснюють постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Зростання кількості викидів пов’язують зі збільшенням кількості отриманих підприємцями дозволів на викиди. Для прикладу, станом на 1 січня 2019 року в області нараховувалося 3224 діючих дозволи на викиди, а вже 18 жовтня було 3559 дозволів.

– Тобто частину підприємств, які здійснювали діяльність пов’язану із викидами без дозволів виведено із «тіні», внаслідок чого дані підприємства на підставі отриманих дозволів почали обліковувати власні викиди та подавати статистичну звітність, – зазначають екологи.

За кожну тонну забруднюючої речовини, що надійшла в атмосферне повітря, суб’єкти господарювання зобов’язані сплачувати екологічний податок. З цих коштів формується спеціальний фонд охорони довкілля.

Протягом 2019 року Державна екологічна інспекція у Вінницькій області здійснила 622 перевірки суб’єктів господарювання в галузі охорони атмосферного повітря. Тоді 340 посадових осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності. Їм призначили штрафи на суму 75 191 гривню. Також розраховано 681 261 гривню збитків, завданих державі внаслідок наднормативних (в тому числі без дозволу) викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, з яких стягнуто 627 078 гривень. Крім того, на підставі позовів Інспекції та рішеннями судів діяльність 2 суб’єктів господарювання пов’язану із викидами у 2019 році призупинено.

Читайте також: Підприємство на Вінниччині потрапило в «антирейтинг» найбільших забруднювачів повітря

Читайте також: На Вінниччині відкрили провадження проти підприємства, яке забруднює повітря

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.