Протягом 2020 року лісівники Вінниччини прибрали у лісах області 43 стихійні сміттєзвалища. Загальна їхня площа становила понад 2 гектари.
Впродовж минулого року державна лісова охорона лісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства оштрафувала 61 порушника, які намагались залишити сміття у лісі.
Загалом виписали штрафів на суму 25,9 тисячі гривень. Також порушники повинні були прибрати сміття. Повідомляють, що найкращі результати роботи у гайсинських лісівників, які оштрафували порушників за сміття на суму 7,2 тисячі гривень, та тульчинські (6,8 тис. грн).
Крім того, лісівники прибрали протягом минулого рок 43 стихійні сміттєзвалища у лісах. Загальна їхня площа становила приблизно 2 га.
– Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше утворюють у ярах, балках, кар’єрах. Таким чином, при відсутності системи захисту ґрунтових вод та інших очисних систем відбувається забруднення повітря і води, — розповідає заступник начальника відділу лісового господарства Вінницького ОУЛМГ Іван Попадюк. — Також звалища часто підпалюють, у результаті чого у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвалищ загрожує виникненню лісових пожеж.
Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно зі ст. 73 “Засмічення лісів відходами” Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн) до п’ятдесяти (850 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Лісівники закликають населення берегти природу і дотримуватись правил поведінки у лісі. Для відпочиваючих облаштовані рекреаційні пункти з місцями для розведення вогнища, з урнами, дитячими майданчиками, альтанками.
– Українці здавна славились своєю любов’ю до краси в усьому. До гарних, обсаджених квітами садиб, квітучих садочків, чепурних білобоких хатинок і до чистоти. Сьогодні наші прапращури б вельми подивувались такій неохайності, такій недбалості у ставленні до природи, а отже – і до себе. Відновлюймо наші древні українські традиції, робімо життя чистішим! – йдеться у дописі.
Фото: Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства
Дякуємо!
Тепер редактори знають.