Мобільні бригади проти паліїв: у Вінниці стартують весняні рейди з виявлення спалювачів листя

10:05
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вже з наступного тижня у Вінниці розпочнуть працювати мобільні групи, які шукатимуть тих, хто спалює листя та сміття. Передусім моніторитимуть території приватної забудови.

Як повідомляє Вінницька міська рада, загалом груп буде вісім. Починаючи з цього року, вони моніторитимуть ситуацію не лише у самій Вінниці, але й на приєднаних територіях Вінницько-Хутірського, Стадницького та Деснянського округів. Порушникам загрожує штраф від 340 до 1360 гривень (для громадян) або від 850 до 1700 гривень (для суб’єктів підприємницької діяльності).

Як зазначає міськрада, у Вінниці ця робота проводиться традиційно щовесни та щоосені, коли мешканці починають прибирання на своїх присадибних ділянках і спалюють опале листя, гілля та бадилля.

Підкреслено, що в процесі горіння разом з димом в атмосферне повітря потрапляють отруйні для людського організму діоксини. Окрім того, наголошується, що під час тління рештків рослинного походження у повітря надходить бензопрен, який здатний викликати у людини онкологічні захворювання.

– Крім того, деякі жителі разом з листям спалюють і різне побутове сміття, в тому числі пластик, що теж є дуже небезпечним для організму людини. Але я хотів би зауважити, що ця постійна щорічна робота мобільних груп по протидії спалюванню решток рослинного походження у місті дає свої результати – за останні 3 роки кількість виявлення таких порушень у Вінниці зменшилась на третину. І ми постійно ведемо з мешканцями роз’яснювальну роботу щодо шкоди від спалювання листя, – розповідає начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.

До складу мобільних груп входитимуть представники Муніципальної варти, Національної поліції, Асоціації органів самоорганізації населення міста Вінниці та старостинських округів.

На злісних порушників будуть складатись протоколи про адмінправопорушення відповідно до статті 152 КУпАП. Розмір штрафів складає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн для суб’єктів підприємницької діяльності.

Попередньо рейди будуть тривати до травня. Під час проведення моніторингу мобільні групи також звертатимуть увагу і на інші порушення Правил благоустрою Вінницької міської територіальної громади. Наприклад, складування сміття або забруднення територій.

Про факти спалювання листя для оперативного реагування на такі порушення вінничани можуть повідомляти до Ситуаційного центру за тел. 067-4-102-101, або ж до Цілодобової варти за номером 15-60.

Читайте також: Компостувати, спалювати чи викидати: думки мешканців Старого міста та комунальників про опале листя. ФОТО

Головне фото – golos.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.