“Ми за своїх станемо горою”: у Вінниці на Віче проти відведення військ вийшло кілька сотень людей. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:32
Автор: admin
Become a Patron!

Кілька сотень людей сьогодні, 6 жовтня вийшли на майдані героїв Небесної Сотні у Вінниці, протестуючи проти імплементації Україною т. зв. “формули Штайнмаєра”, зокрема проти відведення українських військ від Петровського та Золотого, де досі тривають обстріли. 

Акція у Вінниці розпочалася синхронно з акціями “Ні капітуляції!”, які сьогодні відбуваються по всій Україні з головною акцією на Майдані Незалежності у Києві, де вже зібралися понад десять тисяч людей.

 

ґ

 

Протест у Вінниці відновився о 12:00, коли з меморіалу Небесній Сотні одна зі співорганізаторок вінницьких протестів, студентка Олена Танадійчук закликала людей збиратися на віче. Відтак люди, які розрізненими групами стояли по всій площі, почали збиратися навколо меморіалу.

Вже за півгодини на площі зібралося кілька сотень людей: ветеранів, студентів, старших людей, цілих родин, які вийшли на площу разом з дітьми, домашніми улюбленцями, плакатами та національними прапорами.

 

 

 

Віче розпочали з виконання гімну України, а за тим – оголосили хвилину мовчання за загиблими воїнами, які майже щодня втрачають свої життя на фронті внаслідок російських обстрілів попри оголошений режим тиші.

 

 

 

 

Організатори тезово пояснили присутнім на мітингу, що означає імплементація Україною т. зв. “формули Штайнмаєра”. Зокрема, говорили про небезпеку відведення українських військ від Золотого та Петровського, акцентуючи увагу на тому, що підрозділи будуть змушені покинути облаштовані позиції та перед зимою – вийти, фактично, в чисте поле, де можуть стати легкою мішенню для артилерійських обстрілів російських окупаційних військ. “Ідеться про те Золоте, де буквально вчора були обстріляні наші позиції за допомогою забороненого Мінськими угодами озброєння, зокрема 120 міліметровими мінометами”, – пояснили організатори.

 

 

Інша виога протестувальників: неприпустимість проведення виборів на окупованих територіях за умови присутності там т.зв” “народної міліції”, підконтрольної “ДНР/ЛНР”, яка серед іншого має на озброєнні артилерію та важку механізовану техніку, зокрема танки.

Зі сцени спікери наголошували на тому, що в разі відведення українських військ від вже звільнених населених пунктів, там утвориться “сіра зона”, куди зайдуть терористичні війська та будуть мститися проукраїнському населенню того ж Золотого. “Ми пам’ятаємо, що це вже траплялося: під час попереднього відведення, багато проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців, які допомагали нашим військовим, бойовики просто розстріляли”, – говорили  виступаючі.

 

До слова запросили відому волонтерку, координаторку проекту “Мольфар” Юлію Вотчер. Вона висловилася категорично проти будь-якого відведення військ та сказала, що в нинішніх умовах потрібно, аби на чолі країни перебувало військове керівництво, яке не зі слів знає, що таке війна. Крім того від інших спікерів лунали слова на адресу тих громадян, які “стомилися від війни”. “Ви знаєте, зараз сучасні снаряди можуть долетіти дуже далеко. І не факт, що вони не долетять і до таких ось стомлених, які досі, завдяки нашим військовим, не знають навіть звуку реактивного снаряду, який наближається до землі”.

Також на сцені виступали студенти історичного факультету, які порівнювали сьогоднішню ситуацію в Україні з тим, що вже не раз відбувалося як в українській, так і світовій історії. За їхніми словами, подібні “розведення військ” та подібні угоди неодноразово призводили до того, що країна-жертва назавжди втрачали свої території. Звернулися вони і до тих українців, які підтримують, на їхню думку, “капітуляцію України в обмін на мир”. Для цього згадали класичну фразу Бандери “коли між хлібом і свободою нація обирає хліб, зрештою вона втрачає і хліб, і свободу”.

– Моя країна важливіша важливіша за моє життя. Тому що моя країна обіцяє мені свободу. А свобода – вона навіть дорожча за життя. Бо свобода – це і є життя. Без свободи життя бути не може, – сказала в мікрофон молода дівчина з жовто-блакитним стягом на плечах.

Зрештою до меморіалу вийшли з півтора-десятка ветеранів російсько-української війни. Вони розповіли, як вже завершувалося попереднє відведення військ на фронті: “Ми відходимо від блокпоста на кілометр, а вже завтра там – російський танк”. Вони закликали українців не мовчати і виходити на майдани, аби вимагати від влади правильних кроків по збереженню українського суверенітету.

 

 

 

 

 

Як пояснила в коментарі Vежі співорганізаторка акції Олена Танадійчук, сьогодні Віче має підтримати загальноукраїнські вимоги Руху опору капітуляції, який координується зі Львова та Києва. Завдання сьогоднішнього Віче – мобілізувати людей, продемонструвати владі кількість незгідних з “формулою Штайнмаєра” по всій країні та організувати їхню координацію через соцмережі. 

За словами активістки, на її особисту думку, відведення українських військ буде розцінено як державну зраду. “В такому випадку ми відновимо акції з вимогою позбавлення постів керівників держави, які це допустили. Ми наразі протестуємо мирно, але треба розуміти, що люди вже на межі. Ми розуміємо всі небезпеки, але держава – понад усе, і замилювання очей з боку влади не пройде”.

Фото Марини Сербінович