× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Ми – є”: гімнастки Вінниччини записали відео з проханням підтримати “один із найкрасивіших видів спорту”

12:32
Автор: Олеся Яненко

Вінницька обласна федерація з художньої гімнастики шукає фінансової підтримки, аби забезпечити розвиток юних спортсменок Вінниччини.  За словами президентки федерації, наразі майже усі витрати покладаються на плечі батьків, а лише один професійний костюм для виступів коштує вісім тисяч гривень.

“Художня гімнастика — один із найкрасивіших та найпрестижніших видів спорту” — так розпочинається відео, опубліковане на фейсбук-сторінці Вінницької обласної федерації з художньої гімнастики. У ньому йдеться про те, що наразі у гімнасток немає можливості займатися на професійному килимі, який, за словами президентки федерації Ганни Миргородської, кращий та безпечніший для виконання вправ.

В їхній тендітності — сила. В усмішках — віра у власну потрібність. У кожному кроці — розуміння, що все недарма. Таких дівчат-гімнасток в області більше 2000 і кожна з них потребує підтримки. Тому Вінницька обласна федерація з художньої гімнастики запрошує спонсорів, меценатів та всіх небайдужих вінничан підтримати цей вид спорту, — пишуть на фейсбук-сторінці федерації.

Як розповіла “Veжі” пані Ганна, президентка вінницької обласної федерації з художньої гімнастики, у Вінницькій області нараховується близько двох тисяч художніх гімнасток, серед яких титулованих та професійних — п’ятнадцять. Поїздки на змагання, купівля спеціальних купальників та інші витрати забезпечуються батьками юних спортсменок.

— Рівень наших гімнасток зростає, і для того щоб він зростав і далі — нам потрібно, аби хтось міг стабільно підтримувати команду, — розповідає Ганна Миргородська. — Бюджету як такого у нас немає — буває тільки точкова допомога, а такий рівень спорту потребує щомісячних витрат.

— Аби гімнастка могла складати конкуренцію — треба вкладати гроші, їздити на змагання принаймні два рази на місяць. Змагання по Україні коштуватимуть батькам приблизно три тисячі гривень, а виїзди за кордон на престижні змагання — 800 євро. Вартість одного купальника для професійних змагань – вісім тисяч гривень, а таких треба мати як мінімум два. Зараз це все оплачується батьками, хоча такі кошти може витрачати не кожна сім’я.

 

 

Пані Ганна також розповіла, що наразі гімнастки займаються на звичайному килимі, придбаному за підтримки міської ради. Для підвищення рівня гімнасток хочуть купити професійний килим, який за словами пані Ганни коштує 20 тисяч євро. Кажуть, що також зверталися до місцевих депутатів, але нічого не склалося, адже цей килим досить дороговартісна річ.

— Точкова допомога існує — але на цьому не розвинешся, —  каже пані Ганна. —  З професійним килимом та професійними чешками — є ковзання і кращі обертання, можна давати більшу нагрузку гімнасткам й отримати кращий результат. У інших випадках вже не та амортизація, йде велика нагрузка на коліна, тому не можна отримати тих результатів, які хотілося б.

Головне фото: скріншот з відео на фейсбук-сторінці Вінницької обласної федерації з художньої гімнастики

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.