Музей Вінниці збирає речі, пов’язані з періодом відновлення української Незалежності

11:57
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Музей Вінниці оголосив збір експонатів, пов’язаних з періодом відновлення української Незалежності.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Музею, зокрема збирають документи, фотографії, відеоматеріали та будь-які інші вінницькі речі, які так чи інакше стосуються вищезгаданого відрізка часу. Завдяки цьому планується розширення фондів та створення унікальної виставки, яка розкриватиме багатогранність історії нашого міста у згаданий період.

Зазначено, що колектив Музею Вінниці досліджує різні сторінки міської історії. Декілька років тому заступник директора з наукової роботи Сергій Гула почав працювати з періодом кінця 1980-х-початку 1990-х років і першим результатом цього стала вулична виставка «Вінниця. Україна. Незалежність», презентована у серпні 2021 року.

Водночас, дослідження триває і наразі Музей Вінниці готує нову виставку на цю тему. Цього разу експозиція буде стаціонарною, тож для її оформлення та наповнення потребують допомоги містян.

Фото мітинг у Вінниці в червні 1990 року, фрагмент світлини з фондів ДАВіО:

Що саме потрібно та як передати

– Документи, які так чи інакше пов’язані з тим періодом. Це можуть посвідчення, студентські квитки, агітаційні матеріали, запрошення тощо;

– Світлини та відеоматеріали, які демонструють життя міста від середини 1980-х до середини 1990-х років. Це можуть бути як фотографії з мітингів на підтримку відновлення Незалежності, так і світлини, які відображають тогочасний щоденний побут мешканців нашого міста;

– Будь-які інші вінницькі речі, які так чи інакше стосуються вищезгаданого відрізка часу.

Усе це можна надати Музею Вінниці для сканування/фотографування, для експонування на виставці (впродовж 3-4 місяців) або ж передати Музею на постійне зберігання, таким чином поповнивши фонди.

– Якщо маєте що нам запропонувати – пишіть заступнику директора з виставкової роботи Євгену Сафар’янсу на пошту [email protected] або ж безпосередньо в повідомлення цієї сторінки, – зазначили у Музеї.

Фото – з фейсбук-сторінки Музею Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.