Мури, Кемпа, Сабарів: у Вінниці розповіли про ще вісім екскурсій в рамках Днів європейської спадщини

13:57
Become a Patron!

У Вінниці в рамках Днів європейської спадщини відбудуться вісім різноманітних екскурсій про архітектуру міста, міфи та легенди замків, загадки минулого та унікальну екосистему.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Вінниця вчетверте долучилася до Днів європейської спадщини – щорічної ініціативи Ради Європи. На учасників чекає понад 30 різноманітних і цікавих заходів, темою яких є стала спадщина (…) Особливістю щорічного циклу заходів також є унікальна нагода пізнати ті культурні пласти й простори міста, які зазвичай є недоступними, і потрапити на прем’єри екскурсій, які ще не були представлені в сезоні, – розповідає директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

«Вічні теми українського мистецтва»

Перша тема екскурсії – «Вічні теми українського мистецтва», яку проводить Павло Медончак. Вінницький обласний художній музей запрошує відвідати екскурсії, присвячені творчості видатних українських митців. Учасники побачать експозицію з роботами корифеїв українського мистецтва – Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Йосипа Бокшая, Сергія Шишка, Сергія Світославського, Гавриїла Глюка, Федора Коновалюка та вінницького живописця ХІХ сторіччя Яна Засідателя (Івана Соколенка).

Екскурсія відбудеться тричі, початок о 14:00: 20 вересня (реєстрація за ЦИМ посиланням), 21 вересня (реєстрація за ЦИМ посиланням) та 22 вересня (реєстрація за ЦИМ посиланням). Вартість участі – 50 гривень.

«Кемпа: загадковий (пів)острів»

Друга, яка відбудеться 20 вересня (о 15:00), «Кемпа: загадковий (пів)острів». Її проводить Григорій Денисик. Під час цієї прогулянки із знавцем міських ландшафтів можна буде дізнатись, що було, є і може бути на єдиному вінницькому острові посеред Південного Бугу, як і коли він утворився. А також учасники отримають відповідь на питання, чому там нині сформувалася унікальна екосистема в межах міста. Участь у заході безкоштовна та необхідна попередня реєстрація за ЦИМ посиланням.

«Вінниця. Ре:конструкція минулого»

Далі – «Вінниця. Ре:конструкція минулого», яку проводить Євген Сафар’янс. Екскурсія безкоштовна і відбудеться 20 вересня. Проєкт «Ре:конструкція минулого» став особливо актуальним після повномасштабного вторгнення рф в Україну та трагічних подій у місті:

Одна з цих табличок 14 липня прийняла на себе удар від осколків, але вціліла, як і легендарний літак на площі Перемоги. Екскурсія допоможе збагнути, як і чому втрачалися пам’ятки міста, і що громада може зробити для їх збереження й відновлення.

Реєстрація потрібна за ЦИМ посиланням.

«Сабарівська Швейцарія»

Наступна – безкоштовна екскурсія «Сабарівська Швейцарія». Її проводить Богдан Денисик 21 вересня (початок о 14:00). Сабарівський ліс та скелі уже декілька століть є улюбленим місцем тихого відпочинку містян та гостей Вінниці. Недарма тут ловив натхнення сам Михайло Коцюбинський. На екскурсії цим мальовничим куточком можна буде дізнатись про флору цієї місцевості, як назви «Сабарів» та «Вінниця» увіковічнили в геології. Крім цього, де Південний Буг має найвужче русло та в який спосіб можна використовувати для активного відпочинку гранітні кар’єри. Реєстрація за ЦИМ посиланням.

«Грецькі мотиви Вінниці»

П’ята безкоштовна екскурсія, яка відбудеться 21 вересня (о 17:00), «Грецькі мотиви Вінниці». Її проводить Оксана Роздорожнюк. На учасників чекає прем’єра нової інтеркультурної екскурсії середмістям Вінниці. Усі дізнаються чому будівля міської Думи була збудована в неогрецькому стилі, хто з відомих можновладців Вінниці був греком за походженням та якою була роль родини заможних одеських купців Кумбарі в історії модернової архітектури Вінниці. Реєстрація за ЦИМ посиланням.

«Вінницькі мури: погляд крізь віки»

Також «Вінницькі мури: погляд крізь віки», яку проводить Катерина Сичова. Під час прогулянки давнім архітектурним комплексом «Мури» учасників екскурсії ознайомлять з історією споруд трьох католицьких монастирських комплексів XVII–XVIII ст. – єзуїтського, домініканського й капуцинського. Гідеса розповість про становлення цієї оселі католицьких орденів у Вінниці, з якими персоналіями пов’язані ці будівлі. Також про неперервність освітніх традицій в Мурах. Візуалізувати події допоможуть цікаві світлини та інші матеріали.

Вартість екскурсії – 100 гривень. Відбудеться вона 23 вересня з початком о 15:00 (реєстрація ТУТ) та 17:00 (реєстрація ТУТ). І, зокрема, 24 вересня, о 12:00 (реєстрація ТУТ) та 15:00 (реєстрація ТУТ).

«Соборна, 89: від «глухої місцевості» до серця вінницького туризму»

Крім цього, відбудеться безкоштовна екскурсія «Соборна, 89: від «глухої місцевості» до серця вінницького туризму», яку проводить Олександр Вешелені:

Справжній фурор на початку 2022 року викликало відкриття простору та зняття риштувань довкола будівлі на Соборній, 89.  Вінничани вже знають, що тут у майбутньому відкриється найбільший в Україні туристичний хаб з сучасним інформаційним центром, кав’ярнею, сувенірною крамницею, подієвим майданчиком і коворкінгом. Але що ще приховує в собі ця ошатна споруда, яка колись будувалася на окраїні міста, а нині вливається в пульсуючий ритм середмістя?

Захід пройде 23 вересня, а початок о 17:00. Реєстрація за ЦИМ посиланням.

«Фортифікаційні споруди Вінниці»

Остання екскурсія – «Фортифікаційні споруди Вінниці», яку проводить Євген Тичук. Про вінницькі замки існує багато міфів та легенд, але всі сходяться на тому, що їхнє зникнення не є випадковим – на це вплинуло багато чинників. Де і як оборонялися вінничани в різні періоди? Коли і чи спрацьовував захист фортечних стін? Що стало ключем до оборони Вінниці Іваном Богуном?

Вартість участі – 100 гривень. Захід відбудеться 24 вересня (о 14:00), а реєстрація ТУТ. Також – 25 вересня (о 14:00), реєстрація ТУТ.

Фото – https://vinnytsia.city/

Читайте також: Оприлюднили повну програму «Днів європейської спадщини» у Вінниці

Читайте також: “Шлях святого Якова”: вінничан запрошують долучитись до заходів, присвячених Camino de Santiago

Читайте також: У Вінниці протягом трьох днів триватиме плогінг з розіграшем брендових подарунків

Читайте також: Лекція про етнічні спільноти: у Вінниці наступного тижня відбудеться низка подій до Днів європейської спадщини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.