Мурахи-рятівники: на Вінниччині переселяють комах, щоб врятувати дерева. ВІДЕО

13:32
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині у Брацлавському лісництві випробовують новий метод боротьби зі шкідниками. В лісі поблизу хворих дерев штучно влаштовують переселення мурах.

Як йдеться в сюжеті “ТСН” з посиланням на слова лісівників, метод є унікальним та допомагає не лише позбутись шкідників, але й сприяє лікуванню ураженого дерева.

Єгері розповідають, що саме в цій частині лісу чи не кожне дерево уражене шкідниками. Метелики, хробаки та личинки потроху знищують дуби та липи: дерева починають хворіти та зрештою всихають. Натомість мурахи мають врятувати їх та при цьому й самі зможуть наїстися досхочу, адже знищують багато видів шкідників.

Щоб переселити комах, частину мурашника лісівники підхоплюють лопатами та перекладають у великі бідони. Працюють обережно, що не зруйнувати гніздо. Пояснюють, що, наприклад, не можна зривати верх мурашника, оскільки він “ніби дах у хаті”: якщо його не буде, всередину мурашника затікатиме вода й комахи можуть його покинути.

 

 

Потім частину мурашника в бідонах переносять на завчасно підготовлене для цього місце: повалене дерево чи пеньок. Пояснюється, ще пеньок має бути не зовсім трухлявим чи, навпаки, надто “свіжим”, адже з нього мурахам потрібно буде збудувати собі нове помешкання.

Щоб задобрити комах на новому місці, територію поливають сиропом та посипають цукром. Зазначено, що якщо мурахи “приживуться”, то вже за два тижні на цьому місці буде величезний мурашник із новою колонією комах. Щоб його не знищили косулі та кабани, ділянку огороджують.

 

 

 

– Гніздо мурашника розташоване на глибині до 4 метрів. Вони (мурахи) вже за два тижні зможуть розпушити ґрунт на глибині до чотирьох метрів, – розповідає головна ліснича Брацлавського лісництва Галина Килимник.

Лісівники запевняють, що один мурашник – це десятки врятованих дерев. Відтак таких гнізд потрібно по декілька на гектар. В цьому лісництві вже успішно переселили понад півсотні мурашників.

 

 

 

 

Нагадаємо, на Вінниччині та по всій країні масово всихають ліси. Одна з головних причин – різка зміна клімату. Це сприяє активізації та плодючості шкідників – передусім, короїдів, які знищують живі дерева.

Читайте також: Всихання легень країни: чому масово гинуть українські ліси та як їх врятувати? ГРАФІКА

Читайте також: Мама-альбіноска: як у гайсинських лісах розводять європейську лань. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.