МОЗ оприлюднило роз’яснення щодо військового обліку жінок, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність

18:34
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У МОЗ роз’яснили ситуацію з військовим обліком жінок, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, та чи змінюється для них щось з 1 жовтня. 

Як ідеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України, ще з 1992 року діє норма, якою передбачено військовий облік для жінок-медиків та жінок-фармацевтів.

Так, всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікар, стоматолог, акушер, сестра медична, фармацевт та провізор, науковий співробітник, керівник підрозділів в охороні здоровʼя тощо – мають перебувати на військовому обліку. Відтак, більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебуває на військовому обліку.

– Проте, на жаль, весь цей час норма щодо постановки на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало, через що частина медиків в ньому не врахована. Тобто вимога стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року актуальна для жінок-медиків та жінок-фармацевтів, які з певних причин там ще не перебувають. Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки – до 31 грудня 2026 року, – йдеться у повідомленні.

Водночас, починаючи із січня 2023 року, жінки, які навчаються на медичних або фармацевтичних спеціальностях, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки випускниць до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки.

У МОЗ наголошують, що постановка на військовий облік НЕ дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Жодних змін (з 1 жовтня 2023 року) в умовах виїзду за кордон для жінок – НЕ буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, перебуває вона на військовому обліку чи ні (наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади), – підкреслюють в МОЗ.

Ілюстративне фото – slidstvo.info

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.