МОЗ не закликатиме до жорсткого “локдауну” до кінця року, – Степанов

10:06
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме уряду України запровадити жорсткий карантин із максимальними обмеженнями з перших чисел січня 2021 року. 

Як зазначив під час щоденного онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, карантин пропонується запровадити тривалістю три тижні.

– Усі лікарі розуміють, що з кінця січня і протягом лютого ми очікуємо пік захворюваності на грип – це сезонний пік, який відбувається із року в рік. Це також призведе до серйозного навантаження на нашу медичну систему. Саме тому до цього періоду потрібно підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на ковід-19 і, як наслідок, з мінімальною кількістю людей, які госпіталізовані з ковідом в наші лікарні, – пояснив Степанов.

– Наразі ми, як Міністерство охорони здоров’я, не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків.

Степанов додав, що лікарі працюють просто в цілодобовому режимі, але медична система “повністю витримає те навантаження, яке на неї зараз є у зв’язку з ковід-19” і зможе його витримувати до кінця грудня.

– Але у зв’язку з тим, що рівень захворюваності та рівень госпіталізації все одно залишається на достатньо високому рівні, ми бачимо необхідність збити цю “хвилю” розповсюдження ковіду і довести її до мінімально можливих цифр. Спираючись на медичні та протиепідемічні показники, ми пропонуємо і будемо пропонувати це уряду плановий жорсткий карантин із максимальними обмеженнями починаючи з перших чисел січня.

Вважаємо, що тривалість такого карантину для того, щоб досягти максимального ефекту, має бути протягом трьох тижнів. Ми вважаємо, що саме такі планові речі зможуть нас підготувати в тому числі до сезонного стрибка захворюваності на грип і максимально розвантажити нашу медичну систему.

Також Степанов сказав, що попередні карантинні обмеження, в тому числі “карантин вихідного дня” – були ефективними.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна знайти ТУТ.

Читайте також: КОРОНАВІРУС COVID-19 НА ВІННИЧЧИНІ. СТАТИСТИКА, КАРТА ПОШИРЕННЯ

Головне фото – thelincolnite.co.uk

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.