Моргунов у Шустера: “За дев’ять років у Вінниці модернізували 40% міських тепломереж”

13:27
Автор: Vежа

За останні дев’ять років Вінниця модернізувала 40% тепломереж у місті, що дозволило зменшити тепловтрати на 30%. Завдяки цьому сума в платіжках за тепло для мешканців Вінниці стала щонайменше на 15% нижчою, ніж могла би бути без проведення подібних заходів. 

Про це міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив під час прямого ефіру програми “Свобода слова” Савіка Шустера 14 лютого. Темою розмови стало те, чи достатньо інструментів центральна влада надає місцевому самоврядуванню для зменшення сум в платіжках для місцевих громад.

На це Сергій Моргунов відповів, що питання потрібно розглядати в комплексі, позаяк міські бюджети тепер мають компенсовувати відповідні втрати для теплопостачальників.

 – Інструмент з точки зору зменшення ціни на газ ми отримали. Але разом з тим збитковість теплопостачальників в містах є. І сьогодні “Вінницямісктеплоенерго” вже звертається до нас з тим, що враховуючи зобов’язання перед “Нафтогазом” і враховуючи тариф НКРЄКП, вже є загроза щодо виникнення заборгованості. Тобто люди отримали знижку від 250 до 300 гривень якщо говорити про Вінницю. Але за рахунок бюджету, податків громадян, доведеться компенсовувати ті втрати, які “Вінницямісктеплоенерго” має.

Водночас мер Вінниці звернув увагу на те, що не варто виключно “прив’язуватися” до цін на газ.

– Якщо ми будемо говорити тільки про коливання температури і ціни на ринку газу – це половинчаста політика. Передусім треба робити комплексну політику з термомодернізації. Якщо говорити про Вінницю, з 2011 року, ще коли Гройсман був мером, ми провели достатньо серйозну термомодернізацію і заміну мереж. За 9 років ми замінили кожен третій котел на підприємствах теплопостачання, замінено 91 кілометр тепломереж в двотрубному вимірі – це близько 40% всіх тепломереж у місті. Встановлено 391 індивідуальних теплопунктів.

Це нам дало зменшення споживання газу на 15%. Тобо якби ми цього не зробили – вінничани отримували би платіжки із сумами, щонайменше на 15% вищими. Ми зменшили втрати по тепломережам на 30% і вклали в це все за дев’ять років 22 мільйони доларів. Тобто це досить великі витрати для місцевих бюджетів. А разом з цим є ще витрати на пільгове перевезення, на будівництво шкіл і садочків. Тобто в комплексі ні один місцевий бюджет не спроможен самостійно вирішувати всі питання модернізації системи теплозабезпечення.

Для вирішення цього питання мер Вінниці навів приклад Норвегії:

– Вони за останні 30 років перейшли на альтернативну енергетику, яка зараз у них складає 50% від загального рівня енергоспоживання. Ось чого ми повинні досягати, ми повинні в принципі відходити від питання споживання газу. А переходити на альтернативну та відновлювальну енергетику. І ті кроки, які зробив попередній уряд по відповідним програма енергоефективності необхідно і далі продовжувати, але більш ширше. Одне діло це утеплювати будинки, А інше- забезпечувати відповідні інструменти спільно з міжнародними організаціями з точки зору модернізації теплозабезпечення.

Читайте також: “Подекуди знижка сягає тисячі”: міськрада Вінниці повідомила, як змінилися суми в платіжках за тепло

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.