Молитва за кандидатів, голий в кабінці та печиво за 5 копійок: курйозні порушення у день виборів. ВІДЕО

22:29
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 21 липня, вся Україна обирала новий депутатський склад Верховної Ради. Нерідко під час голосування траплялися різні курйозні ситуації або досить незвичні правопорушення — від з’їденого бюлетня до ранішньої молитви “за кандидатів”.

Зокрема, під час ранкового Богослужіння у Храмі трьох Святителів в Івано-Франківській області священик запропонував прихожанам помолитися за здоров’я чотирьох кандидатів. Як повідомляє громадянська мережа “Опора”,  за словами місцевої жінки “священик критикував президента та запропонував помолитися за здоров’я одразу чотирьох кандидатів”.

— Коли закінчилась служба, священик сказав, що давайте помолимось за наших кандидатів до Верховної Ради, —  розповідає жінка, — за Петечела, за Дзесу, за Савчук Оксану і ще за четвертого, але я цієї людини не знаю.

За словами жінки, священик також говорив, “що ви є вільні на виборах і не є слуги, що слугами не можуть бути вільні люди, що ми є націоналісти, український народ і щоб ми зробили правильний вибір”.

Про інше, менш духовне правопорушення, повідомляє сайт УП. Розповідається про 55-річного жителя Миколаївщини,”який не зміг проголосувати проти всіх, тому зняв штани і спідню білизну, і в такому вигляді вийшов із кабінки для голосування”. 

Доволі типовий для виборів випадок “протесту” стався у Львові, де жінка відмовилася голосувати, порвала свій бюлетень і намагалася його з’їсти

Комітет виборців у Львові розповідає,  що “на виборчу дільницю прийшла 94-річна жінка, яка внесена у НСП (список виборців, що не здатні самостійно пересуватися) і повинна голосувати вдома. Незважаючи на пояснення членів виборчої комісії, що вона повинна голосувати вдома, жінка у скандальній формі наполягала на тому, що хоче голосувати на дільниці. Після тривалих суперечок виборча комісія проголосувала та вирішила надати жінці право проголосувати на дільниці. Після видачі бюлетенів жінка не захотіла вкинути бюлетені у переносну скриньку, а лише у стаціонарні скриньки, які члени виборчої комісії були змушені захищати.

Виборча комісія повідомила про інцидент дітям 94-річної жінки. Допоки діти жінки їхали на дільницю, 94-річна жінка заснула. Після приїзду дітей скандал продовжився і тривав сумарно майже 4 години. Завершальний акорд обурення 94-річної жінки проявився в тому, що вона почала рвати та їсти свої бюлетені. Врятовані залишки бюлетенів були складені в окремий пакет та будуть ідентифіковані дільничною виборчою комісією як зіпсовані.”

Також, як повідомляє “Опора”, у Києві чоловік порвав бюлетень, а на прохання вирівняти бюлетень та кинути в скриньку сказав: «Для чого ці формальності? Я трошки шизик, є у мене мінус».

Спостерігачі опори фіксують й інші правопорушення, наприклад на Херсонщині чоловік проголосував поза кабінкою, а на зауваження про це зреагував доволі агресивно: “Ви що, хочете дорватись до мене, чи що?”. 

В Івано-Франківську жінка порвала два бюлетені і вкинула у скриньку для голосування, пояснивши, що їй немає за кого голосувати.

— Кинула порваний в урну. Думаю, чому хтось має за мене голосувати? Мені казали, що йде голосування. Я думала за Зеленського. Читаю – нема. Я ще добре не бачу. Питаю, що робити? Мовчать. Порвала, — розповіла жінка представнику мережі “Опора”.

У Харкові дівчина розірвала бюлетень, бо не хотіла ні за кого голосувати, і пояснила, що неправильно зрозуміла члена ДВК, який сказав їй зіпсувати бюлетень, якщо вона не хоче віддавати свій голос.

Спостерігачі “Опори” також виявили намет з водою і печивом за п’ять  копійок поблизу дільниці у Дніпрі, хоча символіки партій чи кандидатів поблизу палатки помічено не було. 

 

У Херсоні виборець-журналіст хотів винести бюлетень, а коли це помітили, швидко вкинув його в скриньку. Як пояснили спостерігачі,  «бюлетень він не кинув в скриньку для голосування, а поклав в ліву кишеню й пішов у напрямку до виходу. Його зупинили члени ДВК, зробили зауваження. Громадянин пояснив це тим, що він не хоче голосувати за мажоритарників і не знає, що не можна забирати бюлетень із собою».

Твітер-канал “Типового Києва” опублікував відео, де жінка доволі “трагі-комічно” зреагувала на відмову видавати їй бюлетень без паспорта. 

А ось такий “крафтовий сейф” змайстрували на Кіровоградщині. Як пише на своїй фейсбук-сторінці Валентина Стеценко, “сільський голова Великоандрусівської ОТГ відмовила в забезпеченні сейфу та не обхідними для здійснення і проведення голосування. Але щоб не зірвати вибори, члени ДВК після перерахунку бюлетнів поклали їх у металеву кастрюлю опломбували її передали на зберігання черговому поліції”.