Міжнародний суд в Гаазі видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової

18:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі видала ордер на арешт російського диктатора Владіміра Путіна та уповноваженої з прав дитини російської федерації Марії Львової-Бєлової. 

Як йдеться на Telegram-каналі голови Офісу Президента України Андрія Єрмака, їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

– Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут. Хочу нагадати, що Україна системно співпрацює з МКС. Також працює Координаційна рада України з питань захисту та безпеки дітей при Президентові України, завданням якої є припинення насильницької передачі чи депортації дітей з України до рф та повернення і возз’єднання сімей відповідно до інтересів дитини та до міжнародного права, – зазначено в повідомленні посадовця.

Довідково: Римський статут Міжнародного Кримінального Суду (англ. Rome Statute of the International Criminal Court) — міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Прийнятий на дипломатичній конференції в Римі 17 липня 1998 року і набрав чинності з 1 липня 2002 року. Станом на вересень 2019 року Римський статут підписали всього 155 держав (Україна — 20 січня 2000 р.), але ратифікували 122 держави (Україна не ратифікувала). Як вказано в опублікованій на “Вікіпедії” мапі, росія статут підписала, але потім рішення було відкликане. Статут встановлює функції, юрисдикцію і структуру суду. (Джерело)

За повідомленням Єрмака, у провадженнях, які розслідуються в Україні, зафіксовано понад 16 тис. випадків примусової депортації дітей. Справжні цифри можуть бути набагато більшими.

За словами посадовця, вдалося повернути наразі 308 дітей.

Ілюстративне фото – “DW”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.