Місце для музичного занурення з джемом: чим особливий вінницький “Зелений контрабас”

17:44
Автор: Марина Однорог

Захід, формат якого передбачає прослуховування невідомого альбому в абсолютній тиші і темряві, а також музичний джем за участі різних вінницьких музикантів відбудеться у місті вже вчетверте.

24 грудня о 19.00 у Молодіжному центрі «Квадрат» мистецьке об’єднання Plai продовжить сезон слухацького формату «Зеленого контрабасу». Цього тижня разом із вінничанами альбом слухатимуть меломани із Дніпра.

Формат «Зелений контрабас» виник два роки тому під час маленьких зустрічей у харківській квартирі музиканта, лідера гурту MORJ Сергія Білозерова. Саме він і запропонує невідомий альбом для прослуховування, після якого відбудеться виступ секретного гурту та plai-jam-session з вінницькими музикантами.

 

Одна із організаторок заходу Олександра Тарас розповіла Vежі, що вінничанам формат до вподоби:

– Люди приходять, особливо новенькі, не розуміючи формату тільки зі слів, а от коли вмикається світло – це вибух емоції, усвідомлення того, що відбувалось з ним протягом останньої години. Яка це була краса і спокій, і цілий вирій різних емоції. Ті, що приходять не вперше, просто з задоволенням очікують занурення, вони знають, що наступна година буде неймовірно потрібною їх душі й розуму.

40 хвилин музичної тиші та «плайський джем»: у Вінниці вперше показали, що таке «Зелений контрабас»

 

Перелік правил «Зеленого контрабасу»:

  1. Ти влаштовуєшся зручніше, вимикаєш телефон і все, що пов’язує тебе з реальністю.
  2. Модератор натискає на play.
  3. Починає звучати спеціально підібраний альбом неймовірної музики.
  4.  Альбом не як перелік пісень, а як цілісний твір мистецтва, як художній організм, як жива істота.
  5. Назва альбому не оголошуватимуть до самого кінця прослуховування.
  6.  Всі, хто погодяться на це занурення, впродовж найближчих 30-40-50 хвилин, або навіть однієї години (в залежності від часу звучання альбому) не можуть залишати приміщення, увійти або вийти, переміщатися або будь-яким чином взаємодіяти один з одним, щоб не перешкодити іншим слухачам залишитися наодинці з музикою.
  7.  Після прослуховування, коли знову вмикається світло, той, хто підготував альбом, розповідає відомості про нього, про його виконавця, а той, хто захоче поділитися своїми враженнями з усіма – зможе це зробити.
  8. Традиційно друге відділення кожного засідання «Зеленого контрабасу» – музичний джем за участю прекрасних музикантів твого міста, в якому проводиться музичне засідання.

Щодо музичних джемів, то Олександра вважає, що цей формат є корисним як для вінницьких музикантів, та і слухачів.

– Джем, це неймовірно потрібна і крута річ для Вінниці. Особливо, те, що ми помітили, підтягуються молоді музиканти. Минулого разу, наприклад, ми відкрили для себе, слухачів і для них самим, певно, талановиту трійку. Далі джеми будуть все різноманітніші. Це може стати таким майданчиком для музикантів, якого у місті немає, – додає організаторка.

Вхід: вільна пожертва