Місто, де хочеться: як створювали промо-відео Вінниці

16:23
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 16 Вересня 2016, в 16:42

З моменту релізу нашого першого промоційного відеоролику про Вінницю “Місто, де хочеться”, Vежа отримала масу відгуків від читачів та глядачів.

На нашу втіху, абсолютна більшість реакцій виявилася позитивною, хоч загалом враження у людей – різне. Станом на сьогодні – тобто за 10 днів після презентації “Міста, де хочеться” на головній сцені під час святкування Дня Вінниці, – ролик переглянули вже майже 13 тисяч користувачів, а на фейсбук-сторінці Vежі ми зібрали майже 800 лайків та півтисячі поширень, що досить непогано навіть як для національних ресурсів.

Водночас найбільше читачі цікавилися, хто саме створив це відео, як воно знімалося і чому було обрано саме подібний, не надто притаманний для України, стиль.

Хотів би відразу зазначити, що в цьому випадку ми скористалися напрацюваннями геніального Леонардо Далесандрі, відомого відеороботою Watchtower of Turkey. Саме його стилістику ми взяли як орієнтир, і спробували зробити те саме із Вінницею, водночас прекрасно розуміючи, що Вінниця – все ж не Стамбул.

Для реалізації цієї ідеї Vежа запросила київську продакшн-команду Holst Film, котра спеціалізується на зйомках художніх, навіть поетичних відео, зокрема і рекламних. Перевагою стало і те, що тамтешній режисер – Анастасія Ковальчук – сама уродженка Вінниці, тут закінчувала школу, а тому великою мірою знає це місто.

Самі зйомки тривали майже безперервно понад чотири дні: вони розпочалися ще дорогою до Вінниці, у полях та на автомобільних розвязках. Вже у місті було відзнято понад 1 терабайт відеоматеріалу на десятках локацій: на площах та вулицях, в церквах та під землею, в архівах, музеях, трамвайних депо, готелях, ресторанах і клубах, вдень і вночі. Звісно, не обійшлося і без зйомки з повітря на дроні-коптері.

Відео: «Місто, де хочеться»
Режисер – Анастасія Ковальчук, оператор – Кирило Шибут, кольорокорекція – Дмитро Самусь. Композитор – Роман Черенов, ідея – Андрій Качор. Тривалість – 2 хвилини 10 секунд.

З огляду на те, що у відео присутні елементи постановок, гри акторів, залучали для цього вінницьку творчу молодь: фотографів, музикантів, танцюристів. Усе відбувалося у шаленому темпі, інколи часовий інтервал між зйомками різних локацій складав не більше 10-ти хвилин. Загалом, за дві доби знімальна група спала не більше трьох-чотирьох годин, адже велику кількість кадрів можна було зняти виключно на світанку, коли на вулицях ще немає перехожих.

Потім були довгі ночі монтажу, підбору музики, зрештою, прийняли рішення писати музику окремо, спеціально для відео. Гітарну мелодію написав та аранжував Роман Черенов.

Презентація відео відбулася ввечері третього вересня, під час святкування Дня Міста на головній сцені, котру встановили на площі Василя Стуса біля “Книжки”. На жаль, сценарій не передбачав якоїсь окремої “підводки” до презентації ролику, тож його показали в загальному потоці інших відео, чим великою мірою змазали враження людей від премєри та розчарували багатьох, хто долучився до його створення. Однак вже наступного дня “Місто, де хочеться” було опубліковано на офіційному каналі Vежі на YouTube, де відтепер його можна буде знайти завжди. А ще – переглянути наші інші відео, очікуйте новинок!