МОН розпочало тестування державних шкільних е-щоденників та е-журналів

15:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

В Україні планують можуть запровадити державні шкільні електронні журнали та щоденники. У випробуванні нових додатків візьмуть участь освітні заклади з кожної області.

Міністерство освіти та науки України повідомляє про початок проєкту з безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня, а участь візьмуть по декілька закладів освіти з різних областей.

Після тестового періоду всі отримані від вчителів та адміністрацій шкіл зауваження мають опрацювати та врахувати при подальшому налаштуванні системи. Після завершення цього етапу державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі. Орієнтовно це заплановано на листопад цього року.

– Сьогодні на ринку освітніх послуг е-журнали та е-щоденники – це не новинка. Є достатньо комерційних пропозицій щодо комплексних цифрових рішень для шкіл, які містять ці сервіси. Але не всі школи можуть собі дозволити їх фінансово. Тому ми пропонуємо базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати, – розповів заступник Міністра освіти і науки Артур Селецький.

Важливо, що школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

– Це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів. А в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу. А для нас буде відкрита ще й можливість переспрямовувати за таким учнем державні кошти на його навчання, – додав заступник Міністра.

У МОН зазначають, що переваги електронних застосунків відчують не лише вчителі, а й батьки школярів. Вони зможуть в електронних щоденниках бачити всю інформацію про присутність дитини на уроках, рівень успішності, коментарі вчителів тощо. У випадку переведення учнів на дистанційне навчання е-щоденники теж стануть корисними й завдяки їм учні зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.

Приклади е-щоденників на Вінниччині

Як зазначив заступник Міністра освіти та науки Артур Селецький, електронні щоденники не нові. Щоправда, в різних закладах вони виглядають по-різному.  Зокрема, у вінницькому ліцеї №7 вже понад 10 років існує подібний інструмент, який дозволяє батькам слідкувати за успішністю дітей. На сайті школи зазначено, що суть програми е-щоденника полягає у розсилці СМС-повідомлень на мобільні телефони батьків декілька разів на тиждень. Ця система розроблена вчителями для вчителів й передбачає тісну співпрацю з батьками школярів.

– Батьки завжди та в будь-якому місці можуть ознайомитися з подіями, що стосуються шкільного життя їхньої дитини, а дітям Дистанційний Центр допоможе отримати домашні завдання у випадку хвороби та шкільні новини, – зазначено на сайті ліцею.

Також вже чимало років у вінницькій фізико-математичній гімназії №17 існує спеціальний освітній онлайн-ресурс для учнів, вчителів та батьків. Функціонує електронний класний журнал, щоденник та розклад уроків. Завдяки цьому батьки можуть отримувати інформацію про наявність або відсутність своєї дитини у гімназії, а також слідкувати за її успішністю. Водночас школярі мають можливість спілкуватись зі своїми вчителями на форумі, або дошці оголошень.

Щодо Вінницької області, то, для прикладу, у 2019 році на електронні журнали та щоденники перейшли школи у Жмеринці, а на початку 2020-го про такі ж наміри повідомили у Бару.

Читайте також: Вінничани просять запровадити електронні журнали та щоденники в усіх школах міста. ПЕТИЦІЯ

Читайте також: У школах Бару планують скасувати паперові щоденники і журнали

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.