Мерія відповіла чи будуть у Вінниці “зелені” трамвайні колії, як у Варшаві

11:10
Автор: Дар'я Гоц

Наприкінці березня вінничанка Вероніка Бабич зареєструвала електронну петицію до міської ради з ідеєю засіяти травою трамвайні колії, за прикладом Варшави. У Вінницькій міській раді пояснили, що коштів на таке нововведення немає.

Вінничанку на таку ініціативу надихнув екологічний проект сусідньої Польщі – у Варшаві засіяли травою трамвайні колії одразу на кількох міських маршрутах.

“Такі газони покращують естетику міста і значно зменшують шум проїжджаючих трамваїв. Також, зелені насадження поглинають потоки води, в результаті чого насичуються водою і захищають землю від ерозії. Оскільки газон — це постійно зростаючі молоді пагони трав, то кисень він виділяє з активною енергійністю. Пилу поруч з газоном стає помітно менше,” – йдеться у зверненні.

  • Насправді, така ідея у мене визрівала вже давно, але ніяк не доходили руки до її реалізації, – зізнається ініціаторка петиції Вероніка Бабич. – Сама ідея, щоб засіяти трамвайні колії травою мені дуже сподобалася. тому що вона якосбь живо і естетично виглядає. Думаю, у Вінниці таке рішення прижилося б і у будь-якому випадку це краще, ніж сіре каміння та недопалки. Ми завершили збір підписів за декілька днів до офіційного завершення терміну голосування і це було дуже приємно.

Ідея зібрала 369 підписів із необхідних 350. У міській раді відповіли, що засіяти травою трамвайні колії можливо, однак для цього необхідно влаштувати спеціальну систему дренажних каналів, з’єднаних з міською зливовою каналізацією.

“При класичному влаштуванні трамвайних колій основою трамвайної колії є гравійна призма, що забезпечує дренаж крізь себе зливових та талих вод з подальшим природнім просочуванням її в грунт, яка працює в будь-яку пору року. Одночасно повідомляємо, що інженери комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» постійно працюють над вивченням передового досвіду інженерних мереж та мають певні напрацювання по даному напрямку. Але в зв’язку з обмеженим фінансуванням, в даний час виконати зазначені роботи немає можливості,” – відповіли на петицію.

У свою чергу Вероніка Бабич розповіла, що свою ідею не покидає і планує знову реєструвати петицію наступного року, у пероід, коли міська влада формуватиме бюджет Вінниці.

Нагадаємо, нещодавно мерія пояснила, чому не може визнати вуличних котів Вінниці частиною екосистеми міста.