Мер Чернігова та чиновники з Херсону розсипалися компліментами Вінниці

20:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 15 Вересня 2017, в 21:08

Очільник Чернігова Владислав Атрошенко та директор департаменту Херсонської міської ради Михайло Жаров після відвідин Вінниці на День міста опублікували у Фейсбуці власні враження від візиту.

Мер Чернігова відзначив, що за розмірами та кількістю населення його місто та Вінниця досить схожі, а обидва міста мали приблизно однакову “кількість шансів”. Проте Вінниця, на його думку, використала ці шанси максимально, в той час як Чернігів, яким керує Артошенко, – ні. Зрештою, міський голова Чернігова назвав своє місто “деградуючим”, порівняно з Вінницею:

  • Інші міста, навіть при тих же мізерних можливостях, трохи все-таки рухалися вперед, а Чернігів деградував. І ось цю деградацію нам потрібно більш швидкими темпами долати. Нам потрібен цей ривок, – написав екс-регіонал Владислав Атрошенко.

  • Нам не під силу змагатися за можливостями наших бюджетів з Дніпром, Харковом або Києвом. Ні за якими розрахунками: хоч на одну людину, хоч на одиницю площі. У нас різний індустріальний потенціал, і як ми могли б випередити їх у майбутньому – я на сьогодні не уявляю, це надто складна задача. Але все одно: давайте шукати наші можливості, давайте думати над цим разом, – вважає прихильник Януковича Атрошенко.

Читайте також: Як Вінниця святкувала День міста-2017: найцікавіші моменти. ФОТОРЕПОРТАЖ

Посадовець з Херсону Михайло Жаров, який очолює тамтешній Департамент містобудування та землевпорядкування, був більш конкретним та детально описав, чим саме його вразила Вінниця. Щоправда, херсонський чиновник виявився недолугим сформулювати власну думку державною мовою, тож надаємо переклад українською:

  • Потрапляючи в Вінницю, втрачаєш відчуття, що перебуваєш в українському місті. Тому що Вінниця за останні 10 років стала абсолютно європейським (без лапок) містом.

У своєму дописі Жаров відзначає щонайменше сім факторів, якими Вінниця вигідно відрізняється від Херсону, де чиновник займається містобудуванням:

– ідеальні дороги (за 4 дні не побачили жодної ями або вибоїни);
– величезна кількість ПРАЦЮЮЧИХ фонтанів;
– море зелені, парків, скверів;
– освітлені (і не тільки центральні) вулиці;
– безліч цікавих скульптур, арт-об’єктів;
– доглянуті затишні двори з дитячими майданчиками, прихованими від очей сміттєвими баками, чистими і не переповненими відходами, з лавками і спортивними зонами;
– спеціально відведені місця для вигулу собак і т.д.

  • Я б сказав, що вінницькі дороги – це не тільки якість дорожнього покриття, швидше, це показник поважного, дбайливого ставлення міської влади до своїх жителів – водіїв, пішоходів, велосипедистів. У Вінниці мало маршруток, до яких звикли ми, основним перевізником є ​​муніципальний транспорт – тролейбуси, трамваї. А тепер згадайте одеський (або інший) трамвай, який гримить так, що тремтять вікна в довколишніх будинках. Так ось – у Вінниці трамваї не гуркочуть!!! – підкреслює Жаров.

Окремо херсонців вразили вінницькі “Прозорі офіси”:  “Наприклад, у Вінницькому ЦНАПі є дитяча кімната. Батьки, які прийшли оформити документи, можуть залишити своїх малюків під опікою її співробітників і без нервів далі вирішувати свої питання. Ви у нас таке можете уявити?”.

Нагадаємо, що навесні свої враження про Вінницю опублікував харківський програміст, який разом з родиною переїхав жити у Вінницю.

Джерела: Vinbazar та “ВінницяОК”