“Маємо право на українське кіно”: у Тиврові просять допомогти зібрати гроші на проектор для перегляду фільмів

10:56
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Мешканці Тиврова створили проект “Вільне українське кіно”, в межах якого збирають гроші на купівлю проектора для своєї ОТГ. На це їм потрібно 18 тисяч гривень.

Як пишуть на сайті “Велика ідея”, мультимедійне обладнання – проекційний екран та проектор – хочуть купити для показу українських кінострічок мешканцям Тиврівської об’єднаної територіальної громади. Такий проєкт організувала громадська організація “Тиверці” що займається культурними, екологічними та волонтерськими проектами.

“Декілька років тому в Україні відбувся бум українського кіно, проте комерційна мас-медіа диктує політику телебачення. А що людина отримує від телевізора? Потік негативу, пропаганда та “вбивання” йому в голову якихось нових, абсолютно непотрібних і неважливих для нього речей, з метою замінити ними дійсно важливі і актуальні думки”, – пишуть автори ідеї.

Та пояснюють, що в їхній місцевості немає кінотеатрів, де можна було би побачити сучасні українські стрічки, і тому люди просто не мають доступу до нових українських фільмів.

– Я з покоління 60-х. З покоління, у якого вкрали українські традиції, українських героїв, українську культуру… Я хочу надолужити втрачене, –каже голова ГО «Тиверці» Суверток Інна. – Я маю на це право, але не можу його реалізувати. Саме тому нашій громадській організації потрібен ресурс, з яким ми можемо навіть в невеликому сільському клубі, бібліотеці, на літній площадці демонструвати вільне українське кіно. Нам потрібен проектор! У сільській місцевості для молоді немає можливості, окрім телевізора, переглядати українські фільми.

Ініціатори проекту прагнуть, аби місцева молодь “вирвалась з полону” телевізора, а натомість змогли побачити прем’єри українського кінематографу. Показувати фільми з нового проектору тут планують публічно і безкоштовно: на відкритих майданчиках або в залах.

Станом на зараз на підтримку ідеї на спільнокошті зібрали 4 706 з 18 000 необхідних. Підтримати громадських активістів та прочитати більше про проєкт можна за ЦИМ посиланням.