Масова загибель лебедів на Вінниччині: в прокуратурі розпочали кримінальне провадження

18:33
Автор: Vежа

У Вінницькій обласній прокуратурі розпочали кримінальне провадження за фактом масового мору лебедів на Сербинівському водосховищі, що у Жмеринському районі. 

Як йдеться на сайті Вінницької обласної прокуратури, правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 242 КК України (порушення правил охорони вод (водних об’єктів), якщо це спричинило масову загибель об’єктів тваринного і рослинного світу або інші тяжкі наслідки).

За повідомленням, наразі триває слідство, встановлюється коло причетних осіб та обставини, які призвели до смерті птахів. Наразі труп одного загиблого лебедя відправили до лабораторії.

Санкція ч. 2 ст. 242 КК України передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Історія питання

Нещодавно в селі Северинівка, що в Жмеринському районі, на місцевій водоймі почали масово помирати лебеді. За повідомленням ТСН, на орендованому ставку знайшли мертвими більше сотні птахів.

Як йдеться в публікації, селяни припускають, що лебедів спеціально потруїли або ж навіть постріляли. Підозрюють, що це могли зробили орендарі водойми, бо птахів “поспіхом зібрали й спалили”. Підприємці навпаки зазначають, що не знають причини смерті лебедів. Одного з померлих птахів вони віддали на експертизу.

Згодом стало відомо, що в районі створили комісію з приводу смерті лебедів. Зазначається, що ані вогнепальних поранень, ані слідів пташиного грипу поки не зафіксовано. Орнітолог Олександр Островський, в якого журналісти ТСН взяли коментар, припускає, що причиною смерті білокрилих може бути все ж отруєння. За його словами, якась “речовина була злита у водойму, що і спровокувало загибель птахів”.

Своєю чергою, селяни готові цілодобово чергувати біля ставка. Ще одного знайденого загиблого птаха хочуть віддати на “свою незалежну експертизу”.

Ілюстративне фото – з архіву Veжі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.