Публікації за датами

  • 22 Травня/ 13:03

    Vinnytsia

    Публікація22.05.1813:03

    Автор:Дар'я Гоц

    Маршрути успіху: до Вінниці прибули представники міст України вивчати досвід успішного самоврядування

У Вінниці представники декількох українських міст вивчатимуть місцевий досвід взаємодії влади та громади. Протягом двох днів гостям покажуть кращі вінницькі практики, зокрема новостворенний NGO-хаб та облаштування території “Родинне озеро” на Тяжилові. 

Понад 20 учасників з різних міст України, а це 18 областей, завітали до Вінниці у рамках проекту USAID “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні”. Темою дводенного навчального візиту стала “взаємодія влади та громади: шлях до синергії у розвитку міста”.

Як розповіла Vежі координаторка з питань комунікації АМУ Олександра Змієвець, подібні заходи вже відбулись у декількох містах України.

– Я займаюсь координацією проекту “Маршрути успіхів”. Його мета – показати найкращі практики різних міст у різних сферах. У Данному випадку, у Вінниці ми обрали взаємодію громади та влади у вирішенні різних питань та організації політики в місті. Минулого року ми також були у Вінниці та вивчали питання організації транспортної системи міста.

Виконавчий директор регіонального відділення “Асоціації міст України” Владислав Філатов зауважив, що іншим містам є чого повчитися у Вінниці.

– Коли мене попросили порадити, що подивитися у Вінниці, то я, мабуть, півгодини міг про різні проекти розповідати. Це не говорить про те, що інші міста нічого не роблять. Але коли ми звертаємо увагу на щось у Вінниці, то показуємо те, що є “особистістю” міста і можливістю показати, які можна проекти впроваджувати в інших містах. Це стосується і транспортної стратегії. Мабуть, немає міста, де не потрібно бігти за трамваєм чи тролейбусом, а є чіткий розклад руху. Місцева влада робить також дуже багато щодо співпраці із громадськістю. Ви подивитесь такі куточки Вінниці, у які громадські організації вклали свою душу та думки, щоб той шматочок міста зробити придатним для відпочинку та прогулянок. Це приклад того, як треба розвивати своє місто.

До речі, сьогодні вінницькій міський голова Сергій Моргунов привітав гостей у місті  та розповів дещо про те, як влада міста знаходить спільну мову із активістами.

– Я пам’ятаю 2014 рік, коли до мене прийшов один із активістів і розповів про “трендову” ідею і необхідність співпраці між владою та громадою і давайте зробимо таке, що є в Польщі та інших країнах. Ми порадилися з командою і вирішили, що це варто робити. Сьогодні у нас важливим питанням є те, як цим всім управляти, тому що я хочу, щоб були більше залучені саме громадські організації. Якщо говорити про Вінницю, то у нас зареєстровано понад 500 організацій, але 200 безпосередньо приймають участь у житті ВІнниці, ще близько 50 організацій залучають власні кошти на проведення тих чи інших заходів.

Сергій Моргунов також розповів, що з кожним роком Вінницю відвідує все більше туристів, а після знайомства із Вінницею дехто навіть наважується на переїзд сюди. Що ж стосовно самих вінничан, то у них, за спостереженнями міського голови, з’явилось почуття патріотизму до свого міста.

– Але не всі з повагою ставляться до того, що вже зроблено. Умовно кажучи, поставили лавку, а вже через два тижні у неї повідривали спинки. Уклали бруківку – десь вже її трохи пошкодили або поцупили. У нас на Космонавтів вкрали вночі лавочки, то у мене охоплення у “Фейсбуці” було 80 тисяч, усі були обурені, як же так. Але такі люди є і треба виховувати в першу чергу у членів територіальної громади почуття бережливості. І так будується сильна територіальна громада.

– Цього року після Дня Європи навіть наші комунальники відмітили, що вже набагато менше смітили. Але це не робиться за один рік, це все кропітка робота і, на мою думку, у цьому основним помічником може бути громадськість.

Щодо учасників навчального семінару, то до Вінниці приїхали із Луганської області, Волині, Житомирської області, Черкаської, Києва та ще декількох міст. Майже всі гості відзначали, що ще не були у Вінниці, але багато про неї чули та цікаво на власні очі побачити, що ж тут є.

Протягом сьогоднішнього дня учасники навчального візиту познайомляться із виникненням NGO-хабу, вивчать досвід діяльності ГО “Гармонія”, побачать, як відбулась реалізація проекту-переможця “Бюджету грмоадських ініціатив” та облаштування зони відпочинку поблизу озера на Тяжилові.

Власне, саме у Хабі відбулась перша зустріч на якій розповіли про проект “Місто зі змістом: простір комунікації та партиципації”, що реалізується за фінансування Уряду Канади через Фонд підтримки ініціатив з демократичного врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст” (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Завтра, 23 травня, вони оглядатимуть Вінницьку міську раду та принцип її роботи.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.