Майже півсотні депутатів намагаються частково скасувати карантин через Конституційний суд

19:47
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

48 народних депутатів просять Конституційний суд скасувати низку обмежень, запроваджених в рамках “карантину вихідного дня”. Зокрема йдеться про обмеження для підприємців та планових заходів з госпіталізації в лікарнях. 

Серед тих, хто підписав подання – троє нардепів з Вінниччини: Анатолій Драбовський та Максим Пашковський (“Слуга народу”) а також Лариса Білозір (депутатська група “Довіра”).

Інформацію про конституційне подання від 23 листопада оприлюднено на сайті Конституційного суду.

Зазначено, що подання стосується відповідності Конституції України (конституційності) положень підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови Кабінету міністрів України „Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″ від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами.

У документі зазначається, що саме окремі положення вказаної постанови не відповідають норм закону України. Зокрема йдеться про обмеження для діяльності суб’єктів господарювання.

Заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики нардеп “Слуги народу” Ольга Совгиря на своїй фейсбук-сторінці зазначила, що також оскаржено положення постанови, яким передбачається заборона проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім тих, що передбачені цією постановою.

“У конституційному поданні стверджується, що запровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, внаслідок заборони працювати одним громадянам, у той час як інші громадяни працюють. На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють у різних економічних сферах” – написала Совгиря.

Вона також додала, що обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням статті 49 Конституції України.

“Крім цього, також зазначається, що оскаржені обмеження запроваджені без введення на території України воєнного або надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав згідно зі статтею 64 Конституції України.

Звертаємо увагу, що предметом оскарження в цьому поданні не є запровадження карантинних обмежень в цілому. Наразі Суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження” – пише Совгиря.

Як зазначено в документі, брати участь у конституційному провадженні за цим конституційним поданням доручено народному депутату України від “Слуги народу” Олександру Дубінському.

З повним текстом конституційного подання можна ознайомитись за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, минулого тижня у Вінниці кілька десятків підприємців блокували дороги через “карантин вихідного дня”.

Читайте також: Уряд запровадив “карантин вихідного дня”: що він означає і коли вступає в силу

Читайте також: Уряд опублікував постанову про “карантин вихідного дня”

Читайте також: У Вінницькій області вирішили дотримуватися “карантину вихідного дня” у повному обсязі

Читайте також: Рух замкненим колом: як у Вінниці блокували дороги через “карантин вихідного дня”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.