Магній: важливий мінерал для дитячого здоров’я

10:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Магній — це один із мінералів, необхідних дітям для того, щоб зростати здоровими та сильними. Дитячий організм потребує більше такого макроелемента, ніж дорослий, що пояснюється швидкими темпами росту.

І дефіцит магнію може дуже шкодити малюкам, викликати слабкість, втому, тривогу чи гіперактивність.

Магній підтримує здоровий імунітет, регулює артеріальний тиск та сприяє здоровий функції нервової системи, кісток і м’язів.

Попри те, що він міститься в багатьох продуктах харчування та накопичується в організму про запас, багато дітей споживають його в недостатній кількості, щоб бути здоровими.

Вчені довели, що його адекватне надходження допомагає:

  • Покращити якість сну. Проблеми зі сном виникають у багатьох дітей, і вони можуть бути пов’язані з браком магнію. Підвищення рівня цього мінералу в організмі може допомогти підтримувати та регулювати ГАМК — гамма-аміномасляну кислоту, що є нейромедіатором, який сприяє здоровому та міцному сну.
  • Зміцнити кістки та зуби. Магній виконує роль провідника — спрямовує кальцій до кісток та працює разом з цим макроелементом для підтримки щільності кісткової тканини та нормальних темпів зростання скелета. Без магнію кальцій просто не може адекватно засвоїтися.
  • Підтримати неврологічні функції. Магній дуже важливий для роботи мозку, він сприяє повноцінній передачі сигналів та забезпечує нейропротекцію. Вчені також довели, що цей нутрієнт вкрай необхідний для адекватної нервово-м’язової координації.
  • Покращити настрій та зменшити тривожність. Дорослі добре знають, що магній рекомендують приймати для боротьби з нервозністю та занепокоєнням. Але такі стани досить часто виникають у дітей, адже вони ще не опанували вміння добре контролювати власні емоції та часто відчувають перепади настрою. Магній може зменшити напругу та занепокоєння, підвищити настрій малюка, додати йому розслабленості та спокою. Це просто незамінна функція для дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), а також для тих дітей, які відчувають стрес від відвідування дитячого садочка чи школи.
  • Здоровому розвитку м’язів. Магній допомагає кістково-м’язовій системі дітей, особливо при інтенсивних навантаженнях — заняттях футболом, танцями, бігом. Він допомагає відновленню м’язів та розслабленню напружених чи навіть судомних м’язів.
  • Підвищити фізичну працездатність. Магній не тільки підтримує роботу м’язів і регулює вироблення енергії, а ще й допомагає підтримувати електролітний баланс, зменшувати ризик виснаження та втоми.
  • Підвищити рівень енергії. Діти регулярно займаються різними фізичними навантаженнями, тому вони потребують постійного запасу енергії упродовж дня. АТФ (молекула енергії, що виробляється у наших мітохондріях) потребує магнію, щоб бути біологічно активною. Тому магній сприяє здоровому метаболізму та виробленню достатньої кількості енергії.

Дізнатися більше про магній та його вплив на здоров’я людини можна на сайті компанії Біовіт в цій статті.

Як ми вже говорили, цей макроелемент міститься у багатьох продуктах. Зокрема, його можна отримати із різноманітних горіхів, насіння, висівок, гречаної крупи, вівса, морської капусти та ін.

Проте багато дітей споживають такі продукти не кожного дня, або й просто відмовляються від них на постійній основі. У такому разі батькам варто звернути увагу на магній для дітей в добавках.

Вони чудово засвоюються та втамовують всі потреби дитячого організму у такому важливому нутрієнті. Дозування магнію залежить від віку, батькам варто опиратися на рекомендації виробника чи рекомендації педіатра або фармацевта-консультанта.