Оновлено: 5 Серпня 2022, в 10:02
На правах реклами
Ендоскопічні обстеження сьогодні незамінні. Ні УЗД, ні КТ, ні тим більше рентген не покаже всієї «картинки» при обстеженні органів шлунково-кишкового тракту.
Слизові оболонки стравоходу, шлунку, кишківника, дванадцятипалої кишки можна детально візуалізувати лише за допомогою ендоскопічного обстеження.
А високоточне інноваційне ендоскопічне обладнання в руках професійного лікаря-ендоскопіста завжди дорівнює спокою пацієнта.
За словами Сергія Цмока – лікаря-ендоскопіста Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс», від ендоскопічних оглядів нікуди не дітись: всі люди рано чи пізно мають необхідність у такому обстеженні. А щоб дослідження було максимально комфортним, безпечним та високоінформаційним, лікар запрошує проходити його у «Меділюкс».
Які переваги ендоскопічного дослідження саме в цій приватній клініці?
— В Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» пацієнти обстежуються на ендоскопі сучасного покоління Fujifilm ELUXEO 7000. Цей медичний апарат дозволяє в момент обстеження пацієнта отримати чіткі та висококонтрастні зображення слизової та підслизового шару обстежуваних органів. Режими візуалізації дозволяють окреслити контури слизової та виявити навіть незначні запальні процеси. Ендоскоп чітко деталізує кровоносні судини, то ж будуть помітні навіть мінімальні патологічні зміни.
Відеогастроскоп, який ми застосовуємо, настільки тонкий, що пацієнт при обстеженні відчуває лише незначний дискомфорт. А за його бажанням ми можемо провести процедуру у стані медикаментозного сну: процедурна седація або ж медикаментозний сон триватиме рівно стільки ж, скільки й саме обстеження. А коли пацієнт знерухомлений та розслаблений, обстеження триває лише декілька хвилин. При цьому за станом пацієнта слідкує не лише лікар-ендоскопіст, а й лікар-анестезіолог та медична сестра.
Також суттєвою перевагою ендоскопічного обстеження в «Меділюкс» є автоматична обробка ендоскопа. Так, після кожної процедури ендоскопічне обладнання проходить етапи очищення в автоматичній мийно-дезінфекційній машині за допомогою спеціальних засобів. Потім оброблені ендоскопи зберігаються в спеціальній шафі з УФ-опроміненням, що забезпечує абсолютну чистоту та стерильність. То ж зараження вірусними захворюваннями, в тому числі гепатитами та навіть СНІДом, нашим пацієнтам не загрожує.
Чи правда, що сучасний ендоскоп одразу під час огляду може взяти біоматеріал зі слизової для гістологічного дослідження? У яких випадках потрібно це робити?
— Так, звісно, це правда. І ми часто використовуємо цю функцію ендоскопічного обладнання. Інструментальний канал відеогастроскопа створює ідеальні умови для взяття біопсії та виконання лікувальних чи санаційних процедур. Біопсія проводиться за допомогою маленьких щипців, якими оснащений ендоскоп.
Причин для біопсії є чимало. Це може бути підозра на рак, або ж встановлення діагнозу езофагіту, гастриту і виразкової хвороби. Часто проводиться забір біоматеріалу при виявленні поліпа та при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі.
Це дуже важливий діагностичний етап, адже часто під тією ж виразкою може ховатись злоякісне новоутворення.
Біопсія в такому випадку дасть визначення, з яким саме раком ми маємо справу. І саме результати цього дослідження дозволяють лікуючому лікарю обрати подальшу тактику лікування – медикаментозна, хірургічна, хіміотерапія, променева терапія чи оперативне втручання.
Чи часто надходять запити на діагностику бактерії хелікобактер пілорі? Як відбувається цей процес? Чи являється така діагностика найінформативнішою з усіх можливих методів діагностики?
— З хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) лікарі-ендоскопісти, на жаль, мають часто справу. Зазвичай, на гастроскопію, при підозрі на хелікобактер пілорі, направляють лікарі-гастроентерологи. Окрім ендоскопічного дослідження, є й інші методи виявлення цього захворювання. Однак гастроскопія дозволяє не просто виявити цю небезпечну бактерію, а й оцінити загальний стан пацієнта, визначити ступінь та стадію паталогічного процесу. Це дуже важливо, адже загальновідомо, що частота раку шлунку в 4-6 разів вища в інфікованих хелікобактер пілорі, аніж у неінфікованих.
Ендоскопічне дослідження – це дійсно найнадійніша діагностика при інфікуванні цією бактерією. Вона дає унікальну можливість візуального огляду стінок травного тракту за допомогою гастроскопа. При виявленні проблемних ділянок, виконується відбір біоптату (за допомогою біопсійних щипців) для подальшої діагностики присутності Helicobacter pylori в клітинах стінок шлунку. Відібраний зразок поміщається у розчин особливого хімічного складу. Якщо біоптат містить продукти життєдіяльності бактерії хелікобактер пілорі, колір реактиву змінюється.
То ж результат дослідження є відомим одразу і його висновок, разом з висновками загального огляду органів шлунково-кишкового тракту надається пацієнту.
Це швидко та ефективно.
Як часто під час ендоскопічних оглядів Ви виявляєте рак?
Статистика насправді сумна. Особливо нерадісна ситуація у пацієнтів віком 45+. Гастроскопія та колоноскопія – це золотий стандарт для діагностики онкологічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
Часто доводиться виявляти рак на першій-другій стадіях, нерідко ми діагностуємо онкологію у більш занедбаних ситуаціях – на третій та четвертих стадіях. Але частіше ми виявляємо передракові стани – поліпи, хронічні запальні захворювання (дивертикули, езофагіти, особливо рефлюкс-езофагіт, стравохід Баррета, та ж інфекція Н. pylori, дисплазії), а отже, ми встигаємо попередити цей серйозний недуг.
Рак шлунку – злоякісна пухлина вражає слизову оболонку шлунку – один із найпоширеніших онкологічних захворювань в Україні. Він на другому місці по поширюваності, одразу після раку молочних залоз у жінок та раку легень у чоловіків. Тому й не дивно, що ми часто його виявляємо.
Колоректальний рак – ще одна часта знахідна під час колоноскопії.
Саме тому дуже важливо у профілактичних цілях проходити гастроскопію та колоноскопію щороку вже починаючи з 40 років. Лише ендоскопічне дослідження дає змогу попередити рак органів шлунково-кишкового тракту! І ним не треба нехтувати! Це давно нормальна практика у Європі: люди у віці 40+ зобов’язані раз на рік проходити ендоскопічні обстеження. Точно так же як жінки у віці 40 років починають щорічно проходити мамографію.
Тому якщо ви відчуваєте дискомфорт у шлунку, печію, гіркий присмак в роті, вас турбують незрозумілі напади кашлю, відчуття важкості в животі після фізичного навантаження або прийому їжі, болі «під ложечкою», а ще різка втрата ваги, наявність крові та слизу у калі, часті закрепи та проноси, анемія, поганий апетит та ін., – НЕГАЙНО зверніться до лікаря. Це в буквальному сенсі допоможе вам врятувати життя та його якість.
Потурбуйтесь про себе, довіряйте своє здоров’я лише професіоналам, звертайтесь до «Меділюкс», тут вам точно допоможуть. Будьте здорові.
Записатись на ендоскопічний огляд в ЛДЦ «Меділюкс» можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 067 33 77 697.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.