На правах реклами
Лікувально-діагностичний центр «Меділюкс» запустив роботу отоларингологічної служби. ЛОР-лікарі обстежують вінничан на інноваційному обладнанні, що має назву ЛОР-комбайн.
В чому переваги обстежень на ЛОР-комбайні? Скільки вони коштують та тривають? Як відбувається процес обстеження? Які ЛОР-патології можна виявити за допомогою цього обладнання?
Відповіді на ці та інші запитання надала лікарка-отоларинголог Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Наталія Федурко.
Отоларингологи з «Меділюкс» лікують своїх пацієнтів за допомогою ЛОР-комбайна. Що це за обладнання таке і у яких випадках воно застосовується?
Одразу, коли наші пацієнти чують словосполучення ЛОР-комбайн, то уявляють собі це обладнання дуже по-різному. Для того, щоб людям було простіше зрозуміти, про що мова, я проводжу аналогію зі стоматологічною установкою. Адже, певно, всі були в кабінеті стоматолога.
ЛОР-комбайн – це така багатофункціональна компактна система, яка в себе включає комфортне місце для пацієнта з можливістю змінювати положення, в залежності від потреби огляду певного органу, та основний модуль, куди входять всі необхідні інструменти для проведення якісного обстеження і різних лікувально-діагностичних процедур.
Що це за інструменти? Це інтегрована ендоскопічна установка з оптичною системою, що дозволяє вивести зображення на екран, пристрої для подачі теплої води та повітря, відсмоктувач рідин; ємкості для лікарських препаратів, якими обробляють слизові ЛОР-органів, та джерело світло для ЛОР-комбайна.
Чим відрізняється звичайний огляд ЛОР-органів у лікаря-отоларинголога від огляду за допомогою ЛОР-комбайна?
ЛОР-комбайн значно полегшує роботу лікаря, адже ми маємо все під рукою. Наприклад, це подача води для промивання вушка, до речі, вже одразу теплої, а отже немає потреби окремо займатись її підігрівом. Під рукою всі лікарські засоби, що можуть використовуватись при маніпуляціях; є відсмоктувачі, які використовуються для відсмоктування рідин з порожнин ЛОР-органів. Все це зменшує потребу в асистенті, а також суттєво зменшує час на проведення самих маніпуляцій.
Також ЛОР-комбайн дозволяє покращити комфорт пацієнта під час процесу діагностики. Ну й звісно, крісло, що входить до системи ЛОР-комбайну, теж сприяє комфортнішому огляду людини, адже можна змінювати її положення при відповідній потребі: відхилена спина, припідняті ніжки, або ж повністю горизонтальне положення… Це дуже зручно.
Лікарі-отоларингологи Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» ЛОР-комбайн використовують при усіх оглядах пацієнтів. Можливо в якихось випадках буде задіяно більше його функцій, а десь менше.
Чи не найбільшою перевагою огляду вуха, горла та носа за допомогою ЛОР-комбайна є застосування вбудованого ендоскопа, який оснащений оптичною системою – камерою та світлом. Він вводиться в ЛОР-органи для детального їх огляду. Будь-які, навіть мінімальні патологічні зміни в ЛОР-органах будуть поміченими! Адже звичайним способом, без ЛОР-комбайна, лікар-отоларинголог не завжди може все побачити, хоча й використовує при цьому налобний освітлювач.
Як відбувається процес обстеження пацієнта з допомогою ЛОР-комбайна?
Допустимо, пацієнту необхідно пройти ендоскопічне обстеження носа. Для початку лікар збере всі його скарги – анамнез захворювання. Потім обов’язково збирається алергологічний анамнез, адже ендоскопію потрібно проводити під знеболенням.
Будь-яке введення чужорідних тіл до носової порожнини, викликатиме дискомфортні, а можливо і для когось болісні відчуття. Тому ендоскопія проводиться під знечуленням, а отже треба пересвідчитись, що пацієнт немає алергії на анестетики – найчастіше використовується 10%-й розчин лідокаїну.
Якщо ж пацієнт ще жодного разу не проходив подібні процедури, йому не вводився лідокаїн, то обов’язково буде проведена алегро-проба на цей лікарський препарат. Лише після цього виконуватиметься «замороження» слизової носової порожнини та виконуватиметься, безпосередньо, сам огляд. Пацієнт, при бажанні, зможе спостерігати за перебігом ендоскопії на екрані. При повторному прийомі, після лікувальної терапії, ми зможемо продемонструвати людині картинку «до» та картинку «після». Таким чином пацієнт разом з лікарем зможе контролювати ефективність методів лікування.
Попередня підготовка для цього не потрібна. Пацієнту треба лише записатись або на первинний ЛОР-огляд, або вже на ту чи іншу маніпуляцію.
Зазвичай пацієнти мають страх проходити такі обстеження. Але після процедури, більшість з них дивуються своїм страхам, адже ніякого болю вони не відчувають. Тут більше психологічний бар’єр, аніж фізичний дискомфорт.
Триває діагностика в середньому хвилин 10-15. Все залежить від ситуації та від того, чи потрібно змінювати оптику на ендоскопі.
Які патології можна виявити за допомогою цього обладнання?
Спектр використання цього медичного апарату достатньо широкий. Ми можемо його використовувати, в першу чергу для діагностики, при абсолютно будь-якій ЛОР-патології.
Якщо говорити про носову порожнину, то за допомогою ЛОР-комбайна можна діагностувати в пацієнтів більш молодшого віку аденоїдні вегетації; в пацієнтів будь-якої вікової категорії можна візуалізувати викривлення носової переділки, як в передніх, так і в задніх відділах, які іноді не продивляються при звичайному огляді.
Можна діагностувати хронічні риніти: гіпертрофічні риніти, вазомоторні риніти; хронічні поліпозні риносинусити – ураження носової порожнини та пазух навколо носа – гайморові, лобні пазухи та клітини ґратчастого лабіринту. Та багато інших патологій ЛОР-органів.
Чи правда, що завдяки ЛОР-комбайну отоларинголог не потребує допомоги асистента при огляді пацієнта?
Функції ЛОР-комбайна дозволяють лікарю-отоларингологу значно швидше та ефективніше провести первинний базовий огляд та відповідні маніпуляції.
Під рукою є розчини для тієї ж «заморозки» слизової оболонки, або для зняття набряку слизових – зрошування органу через подачу повітря та лікарських речовин.
Інструмент, що використовується для промивання вушка, автоматично підігріває воду до температури 38 градусів й самостійно регулює тиск її подачі.
А щодо асистента, то в ЛОР-кабінеті, навіть, який оснащений ЛОР-комбайном, він завжди присутній. Інколи потрібна його допомога чи лікарю, чи пацієнту. Але завдяки інноваційному обладнанню, втручання медичної сестри в процес огляду чи лікувальної процедури – мінімальний.
А скільки коштує огляд за допомогою ЛОР-комбайна та консультація лікаря? Візьмемо за приклад повний базовий ендоскопічний огляд ЛОР-органів.
Комплексний ендоскопічний огляд на ЛОР-комбайні та консультація лікаря-отоларинголога в Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» вартує 700 гривень.
Є окремі вузькоспрямовані послуги, як от ендоскопічний огляд вуха. Вартість такої маніпуляції 200 гривень. Більше про ціни можна дізнатись на сайті нашого медичного закладу. Взагалі, як я вже зауважувала, спектр послуг, при яких використовується ЛОР-комбайн, дуже широкий.
Наше ЛОР-обладнання є сертифікованим і відповідає загальноприйнятим стандартом діагностики та лікування ЛОР-захворювань у відповідності зі строгими вимогами цієї галузі медицини. Тому звертайтесь, шановні вінничани, ми будемо раді вам допомогти.
Записатись на прийом до лікаря-отоларинголога Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Наталії Миколаївни Федурко можна за телефонами: 0 800 33 01 30, 098 101 74 74, 073 101 74 74.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.