Літо у стилі латина: у Вінниці влаштували танцювальний open-air. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:53
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Плавно-плавно, повільно-різко-повільно – так несподівано змінювали свій темп і траєкторію руху танцюристи, котрі недільного вечора влаштували вінничанам майстер-клас із латино-американських танців.

Бачата і кізомба відносно нові танці у Вінниці – студій, котрі навчають саме такій хореографії, в нашому місті вкрай мало.

Аби заохотити бажаючих навчитися чомусь новому та романтичному, одна із танцювальних студій вийшла на вулицю. І перший такий літній безкоштовний майстер-клас відбувся на площі біля Універмагу.

Перед початком майстер-класу кілька учнів школи, повторюючи такт музики, вже кружляли на площі, привертаючи увагу перехожих.

Зацікавившись дійством, багато хто зупинявся, присідав неподалік поспостерігати. А дехто й долучився до групи танцівників, які, на перший погляд, так легко виконували плавні рухи, погойдуючи стегнами.

Але то тільки здавалося легко. Коли ж і автор спробувала повторити певні па – зрозуміла, що попри всю елегантну пристрасність бачати, вона вимагає повної концентрації на кроках і власних емоціях.

І якщо самостійно все вдається повторити, то у парі так легко рухатися виходить не завжди.

Можливо, тому, що мій випадковий танцювальний партнер намагався продемонструвати свою перевагу, а не слухати викладача, у нас тандему не склалося.

Тому  наступною моєю партнеркою стала дівчина Оля, де мені довелося грати роль чоловіка. Спочатку існувала певна розгубленість, та врешті ми почали дослухатися до рухів одна одної і вивчили маленьку зв’язку.

Коли майстер-клас уже мав завершуватися, на кілька хвилин моїм партнером став один із учнів школи, який продемонстрував різні варіанти взаємодії танцівників.

  • Я веду рукою, тобто тримаю її на спині партнерки, легким натиском напрявляючи рух. Можна вести також ногами – так само легко направляючи кроки партнерки. Ще є один спосіб – він вже для більш станцьованих партнерів, коли вони руками один одного не торкаються – лише стегнами, – каже учень школи танців Петро Ковальський.

Як згодом розповіла Vежі хореограф студії Chili Dance Олеся Кулицька, котра вела обидва майстер-класи – бачати та кізомби – рухи вона демонструвала якраз непрості, саме тому новачкам було трохи складно адаптуватися.

  • Зі мною прийшли мої учні, котрі вже займаються цими видами латино-американських танців, тому базових рухів я не давала для виконання. І те, що хтось із новачків не станцювався в парі, є нормальною практикою. Взагалі, парні танці демонструють характер партнерів, їх вміння слухати один одного та підтримувати. Але це треба демонструвати танцем, а не словами, – каже Олеся.

  • Ми раніше брали участь у подібних майстер-класах із іншими школами танцю, а самостійно – це вперше. На цю ідею наштовхнуло мене те, що люди не знають про ці види танцю. Коли кажу «бачата» – ніби й чули, але віддалено, а коли кажу «кізомба» – взагалі мало хто розуміє про що я. І плюс таким чином хореограф вдосконалюється.

Перший такий майстер-клас вдався на славу – навіть хореограф не очікувала, що у ньому візьме участь стільки людей – за весь час уроку станцювати спробував кожен четвертий, хто спочатку просто спостерігав.

Минуло дві години, а танцівники все не розходилися, продовжуючи танцювати під спеціально підібрану музику, котру було чути на всій площі.

Особливо зворушливим був момент, коли до молоді приєдналася подружня пара в літах.

Подекуди слухаючи хореографа, подекуди імпровізуючи, саме ця пара продемонструвала – що означає довіряти.

Фото Катерини Полякової