Публікації за датами

  • 23 Липня/ 13:21
    Головне на Vежі

    Публікація23.07.2513:21

    Автор:Влада Мельничук

    Ліквідація незалежності НАБУ та САП: сім нардепів з Вінниччини підтримали законопроєкт №12414

Вчора, 22 липня, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12414, який містить пункти щодо діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Про це повідомляє “Вежа” із посиланням на сайт Верховної Ради України.

Загалом цей законопроєкт підтримали 263 депутати. Також вчора стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану”, про окремі пункти якого і йдеться.

Так, окремі пункти цього закону ліквідовують незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП та підпорядковують їхню діяльність Генпрокурору. Раніше антикорупційні органи були незалежними політично, а також інші органи не мали права розслідувати справи, які були закріплені за НАБУ і САП.

Згідно з поіменним списком голосування, закон №12414 підтримали сім депутатів з Вінниччини: Лариса Білозір (Депутатська група “Довіра”), Геннадій Вацак (Депутатська група “Довіра”), Анатолій Драбовський (“Слуга народу”), Микола Кучер (Депутатська група “Довіра”), Петро Юрчишин (Депутатська група “За майбутнє”), Олег Мейдич (ВО “Батьківщина), Максим Пашковський (“Слуга народу”).

Депутатка Ірина Борзова (“Слуга народу”) була відсутня на засіданні.

Рух “Чесно” оприлюднив інфографіку з загальним переліком тих, хто проголосував “За” законопроєкт:

Проти законопроєкту №12414 проголосували лише 13 нардепів: 9 з “Європейської Солідарності”, 3 – “Слуги народу”, а також наразі позафракційний Гео Лерос.

Після ухвалення законопроєкту його підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. За цим його направили на підпис президенту. Втім, на сайті Верховної Ради то зникає, то зʼявляється відмітка про повернення закону з підписом президента.

Голосування за законопроєкт викликало чималий відгук громадян. Зокрема, вчора ввечері у Києві, Дніпрі та у Львові кілька тисяч людей зібралися на мітинги проти ухваленого закону. Люди прийшли з плакатами із закликами на захист антикорупційних органів.

Окрім того, на законопроєкт відреагували й іноземні представники Зокрема, як пише Радіо Свобода”, Комісарка Євросоюзу з питань розширення Марта Кос розкритикувала ухвалення законопроєкту. Вона вказала на те, що незалежні органи на кшталт НАБУ та САП є критично важливими для вступу України до Євросоюзу, зазначивши, що “Верховенство права залишається в самому центрі переговорів про вступ до ЄС”.

Відомо також, що голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт.

 

Фото – Тетяна Джафарова/AFP via Getty Images, інфографіка – Рух “Чесно”, скриншот – сайт ВРУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Влада Мельничук
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.