Ліхтарі з USB-портами та пандус лише на перший рівень сходів: у Вінниці завершують реконструкцію входу до парку. ФОТО

12:54
Автор: Микола Геркалюк

У Вінниці завершується реконструкція головного входу до Центрального парку культури і відпочинку. Наразі робітники займаються облаштуванням пандусу та площі перед входом.

Реконструкцію розпочали ще влітку минулого року. Попередньо планувалось, що всі роботи буде завершено до жовтня 2018 року, проте виконавці робіт вже тоді заявляли, що це умовний термін. Варто зазначити, що первинний проект реконструкції передбачав, що вхід до парку присвятять “Щедрику” Миколи Леонтовича. Невдовзі від цієї ідеї відмовились.

Попри неодноразові наші прохання протягом кількох днів, Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради так і не зміг надати Vежі коментар щодо деталей реконструкції. Водночас очільник департаменту Ігор Кравець в інтерв’ю сайту Vinbazar розповів, що роботи можуть завершити до 15 травня.

 З основних робіт залишилося лише фонтан (біля шпиля – авт.). Раніше він там був, тепер відновлюватимемо його первозданний вигляд. Водограй матиме чашу з чотирма форсунками. Також зробимо підсвічення, – зазначив Ігор Кравець.   

     

Майже за рік робітники встигли капітально відремонтувати арку. Зокрема її зміцнили біля основи та оновили фарбу. У випадку зі шпилем довелося повністю міняти зовнішнє покриття. Для цього його знімали і оновлювали прямо біля входу до парку. Малі архітектурні форми, які називають “парасольками” або “крапельниками” створювали заново. За словами будівельників, оригінальні ”парасольки” відновленню не підлягали.

Сходи, які ведуть до Центрального парку та плитку на алеї за ними повністю замінили. Наразі робітники займаються оновленням плитки на площі навпроти арки та облаштуванням пандуса.

За словами робітників, пандус вестиме тільки на перший рівень сходів. Тобто, повноцінно піднятись пандусом до Центрального парку не можна буде. Можливо, буде облаштовано стежку з правого боку від сходів, проте, робітникам про  це наразі нічого не відомо. З цього приводу ми надіслали інформаційний запит до Виконавчого комітету міської ради, оскільки отримати коментар від Департаменту капітального будівництва ВМР не вдалось.

Нещодавно було встановлено 11 лавок та ліхтарі на ділянці, що веде від сходів до пам’ятника Горькому. Світлодіодні ліхтарі обладнані USB-портами для зарядки ґаджетів. Проте вони поки що встановлені не на всіх ліхтарях, а ті, які встановлені – не працюють.  

Як розповів сайту Vinbazar Ігор Кравець, по завершенню основних робіт на площі перед аркою планують встановити дев’ять круглих лавок, а всередині утворених ними кіл посадять сакури. Сходи можуть підсвітити спеціальними світильниками.

Нагадаємо, що вартість реконструкції складає 14 699 999 гривень. Виконанням робіт займається ТОВ “Олеріт”.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.