× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Лайк” за якість прибирання в будинку: у Вінниці презентували додаток для управління ОСББ через смартфон

15:35
Автор: Андрій Качор

Чи можна керувати власним будинком лише зі свого смартфону, що лежить в кишені? А якщо йдеться на просто про садибу, а про цілу багатоповерхівку?..

Сьогодні у Вінниці презентували новий міський стартап, якому вже заздрят мешканці багатьох українських міст: проект “OCBB.ua”, що являє собою нібито простий застосунок для смартфону.

Насправді ж безкоштовний додаток покликаний полегшити життя сотень тисяч не лише вінничан, але й мешканців усієї країни. Ідеться про створення можливості брати участь в керуванні ОСББ та моніторити стан власного будинку кількома доторками до екрану смартфону.

Проект сьогодні у вінницькому Соціохабі представляв музикант (а відтепер ще й “айтішник”) Віктор Бронюк з гурту “ТІК”, а також директор компанії IT-room Дмитро Дідик.

 

За їхніми словами, застосунок “ОСВВ” – це зручний спосіб контролювати якість роботи підрядників чи обслуговуючої компанії, котра опікується вашим конкретним будинком. “Ви вийшли з дому і побачили, що подвір’я сьогодні погано поприбирали? Ставте дізлайк і голова ОСББ розумітиме, який фідбек мешканців на якість виконання послуг. І це стосується абсолютно всіх моментів управління будинком”, – пояснює Бронюк.

   

Дмитро Дідик у свою чергу додає, що йдеться не лише про “лайки/дизлайки” від мешканців, а й також про можливість ознайомитися з усією документацією ОСББ + підтримувати зв’язок із сусідами за допомогою вбудованого в додаток месенджера.

– Голова ОСББ зможе завантажити усю документацію у спеціальний розділ додатку, аби всі мешканці могли з ними ознайомитися і не чіпати голову ОСББ щоразу, коли потрібно дістати якийсь документ.

 

Онлайн-голосування усім будинком

Але одна з найбільших переваг додатку – можливість голосувати за ті чи інші пропозиції щодо управління ОСББ в онлайн-режимі, не збираючись щоразу на загальні збори.

– Ця технологія збудована за принципом blockchain, коли підробити голос того чи іншого мешканця практично неможливо і голова ОСББ на 99% буде впевнений, що голосує саме мешканець будинку.

Відповідаючи на запитання, як можна вирішувати питання діяльності ОСББ в онлайн-режимі, в той час як законом регламентована необхідність загальних зборів мешканців, автори проекту пояснюють, що загальні збори необхідно збирати далеко не щоразу:

– Є низка питань, які стосуються витрачання не великих коштів з рахунку ОСББ, і тоді не конче потрібно збирати мешканців будинку. Достатньо буде висловити свою думку з того чи іншого приводу знову ж таки за допомогою додатку.

Начальник відділу із розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської ради Ігор Іванов додає: окрім того можна також внести зміни до статуту ОСББ і таким чином врегулювати питання онлайн-голосувань. В будь-якому випадку, це питання ще мають опрацювати юристи.

На заході був присутній також і секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, за сприяння якого, зі слів розробників сервісу, і вдалося реалізувати додаток. За його словами, тепер можна сподіватися на більш активну участь мешканців в процесі управління ОСББ:

– Окрім того це даст можливість головам ОСББ спростити свою роботу, вивільнити час, підвищити відповідальність як обслуговуючої організації, так і голови ОСББ. А ще мешканці зможуть самостійно бачити рух коштів власного об’єднання: як тих, котрі заходять на рахунок, так і тих, які витрачаються.

 

Хто вже підключився?

Наразі до сервісу вже приєдналися 50 ОСББ Вінниці – це понад 10% від усіх міських ОСББ. Окрім того своє бажання скористатися сервісом висловили мешканці й інших міст, однак поки що сервіс доступний лише для вінничан.

 – Проект ще перебуває у режимі тестування. Треба розуміти, що він досить великий: ідеться про 130 “екранів” для Андроід та IOS, це досить багато як для мобільного застосунку. Тому зараз ми продовжуємо тестувати сервіс, аби вийти на всеукраїнський рівень з мінімальним, але на 100% робочим пакетом функцій, і вже потім поступово його доповнювати, говорить Дідик.

Почали підключати вінницькі будинки до проекту лише три тижні тому. За словами авторів сервісу, застосунком також зацікавилися мешканці й інших країн.

 

Як зароблятимуть і захищатимуть інформацію?

Бронюк і Дідик пояснюють, що хоч додаток наразі безкоштовний для завантаження, його розробники згодом планують на ньому заробити, зокрема і для того, аби вдосконалювати ресурсі і підтримувати його роботу. Передусім ідеться про впровадження певної абонентської плати для ОСББ і залучення коштів рекламодавців.

 – Це не будуть якісь такі значні кошти для кінцевого споживача, тобто мешканця. Окрім того, чим активніше мешканці того чи іншого будинку користуватимуться додатком, тим дешевше він їм коштуватиме, – пояснює очільник компанії-розробника. Відбудеться це за рахунок того, що рекламодавці (котрі публікуватимуть свої оголошення в “комерційних” розділах на кшталт “Афіша подій”) отримуватимуть більше показів своє реклами, а відтак більше рекламних контактів, за які вони сплачують. А кожен конкретний мешканець будинку, навпаки – платитиме менше.

Серед присутні на презентації також виникло питання про безпеку, зокрема що стосується захисту персональних даних. На це розробники відповіли, що сервіс розміщений на серверах Google та Amazon, а відтак для того, щоб зламати захист додатку, доведеться витратити дуже велику суму:

– Зламати можна будь-що, навіть сервери ЦРУ. Але в нашому випадку ціна питання для можливих хакерів складе 50-70 тисяч доларів, – запевняє Дідик.

Додаток вже доступний для завантаження в AppStore та PlayMarket. Для того, аби до нього приєднатися, потрібно аби першим на сервісі зареєструвався голова конкретного ОСББ. Більше про особливість застосунку можна прочитати на сайті проекту.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.