Чи можна керувати власним будинком лише зі свого смартфону, що лежить в кишені? А якщо йдеться на просто про садибу, а про цілу багатоповерхівку?..
Сьогодні у Вінниці презентували новий міський стартап, якому вже заздрят мешканці багатьох українських міст: проект “OCBB.ua”, що являє собою нібито простий застосунок для смартфону.
Насправді ж безкоштовний додаток покликаний полегшити життя сотень тисяч не лише вінничан, але й мешканців усієї країни. Ідеться про створення можливості брати участь в керуванні ОСББ та моніторити стан власного будинку кількома доторками до екрану смартфону.
Проект сьогодні у вінницькому Соціохабі представляв музикант (а відтепер ще й “айтішник”) Віктор Бронюк з гурту “ТІК”, а також директор компанії IT-room Дмитро Дідик.
За їхніми словами, застосунок “ОСВВ” – це зручний спосіб контролювати якість роботи підрядників чи обслуговуючої компанії, котра опікується вашим конкретним будинком. “Ви вийшли з дому і побачили, що подвір’я сьогодні погано поприбирали? Ставте дізлайк і голова ОСББ розумітиме, який фідбек мешканців на якість виконання послуг. І це стосується абсолютно всіх моментів управління будинком”, – пояснює Бронюк.
Дмитро Дідик у свою чергу додає, що йдеться не лише про “лайки/дизлайки” від мешканців, а й також про можливість ознайомитися з усією документацією ОСББ + підтримувати зв’язок із сусідами за допомогою вбудованого в додаток месенджера.
– Голова ОСББ зможе завантажити усю документацію у спеціальний розділ додатку, аби всі мешканці могли з ними ознайомитися і не чіпати голову ОСББ щоразу, коли потрібно дістати якийсь документ.
Онлайн-голосування усім будинком
Але одна з найбільших переваг додатку – можливість голосувати за ті чи інші пропозиції щодо управління ОСББ в онлайн-режимі, не збираючись щоразу на загальні збори.
– Ця технологія збудована за принципом blockchain, коли підробити голос того чи іншого мешканця практично неможливо і голова ОСББ на 99% буде впевнений, що голосує саме мешканець будинку.
Відповідаючи на запитання, як можна вирішувати питання діяльності ОСББ в онлайн-режимі, в той час як законом регламентована необхідність загальних зборів мешканців, автори проекту пояснюють, що загальні збори необхідно збирати далеко не щоразу:
– Є низка питань, які стосуються витрачання не великих коштів з рахунку ОСББ, і тоді не конче потрібно збирати мешканців будинку. Достатньо буде висловити свою думку з того чи іншого приводу знову ж таки за допомогою додатку.
Начальник відділу із розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської ради Ігор Іванов додає: окрім того можна також внести зміни до статуту ОСББ і таким чином врегулювати питання онлайн-голосувань. В будь-якому випадку, це питання ще мають опрацювати юристи.
На заході був присутній також і секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський, за сприяння якого, зі слів розробників сервісу, і вдалося реалізувати додаток. За його словами, тепер можна сподіватися на більш активну участь мешканців в процесі управління ОСББ:
– Окрім того це даст можливість головам ОСББ спростити свою роботу, вивільнити час, підвищити відповідальність як обслуговуючої організації, так і голови ОСББ. А ще мешканці зможуть самостійно бачити рух коштів власного об’єднання: як тих, котрі заходять на рахунок, так і тих, які витрачаються.
Хто вже підключився?
Наразі до сервісу вже приєдналися 50 ОСББ Вінниці – це понад 10% від усіх міських ОСББ. Окрім того своє бажання скористатися сервісом висловили мешканці й інших міст, однак поки що сервіс доступний лише для вінничан.
– Проект ще перебуває у режимі тестування. Треба розуміти, що він досить великий: ідеться про 130 “екранів” для Андроід та IOS, це досить багато як для мобільного застосунку. Тому зараз ми продовжуємо тестувати сервіс, аби вийти на всеукраїнський рівень з мінімальним, але на 100% робочим пакетом функцій, і вже потім поступово його доповнювати, говорить Дідик.
Почали підключати вінницькі будинки до проекту лише три тижні тому. За словами авторів сервісу, застосунком також зацікавилися мешканці й інших країн.
Як зароблятимуть і захищатимуть інформацію?
Бронюк і Дідик пояснюють, що хоч додаток наразі безкоштовний для завантаження, його розробники згодом планують на ньому заробити, зокрема і для того, аби вдосконалювати ресурсі і підтримувати його роботу. Передусім ідеться про впровадження певної абонентської плати для ОСББ і залучення коштів рекламодавців.
– Це не будуть якісь такі значні кошти для кінцевого споживача, тобто мешканця. Окрім того, чим активніше мешканці того чи іншого будинку користуватимуться додатком, тим дешевше він їм коштуватиме, – пояснює очільник компанії-розробника. Відбудеться це за рахунок того, що рекламодавці (котрі публікуватимуть свої оголошення в “комерційних” розділах на кшталт “Афіша подій”) отримуватимуть більше показів своє реклами, а відтак більше рекламних контактів, за які вони сплачують. А кожен конкретний мешканець будинку, навпаки – платитиме менше.
Серед присутні на презентації також виникло питання про безпеку, зокрема що стосується захисту персональних даних. На це розробники відповіли, що сервіс розміщений на серверах Google та Amazon, а відтак для того, щоб зламати захист додатку, доведеться витратити дуже велику суму:
– Зламати можна будь-що, навіть сервери ЦРУ. Але в нашому випадку ціна питання для можливих хакерів складе 50-70 тисяч доларів, – запевняє Дідик.
Додаток вже доступний для завантаження в AppStore та PlayMarket. Для того, аби до нього приєднатися, потрібно аби першим на сервісі зареєструвався голова конкретного ОСББ. Більше про особливість застосунку можна прочитати на сайті проекту.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.