«La Marseillaise»: вінничанка у Франції заспівала гімн для президента Еммануеля Макрона. ВІДЕО

21:14
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінничанка заспівала гімн Франції «La Marseillaise» президенту Еммануелю Макрону під час його візиту до одного з французьких міст. 

Це сталося у п’ятницю, 21 травня у французькому місті Невер, розповідає Veжі музикантка з Вінниці Яна Торель, яка наразі живе у Франції. Каже, що підійшла до президента, поки той проходив вулицями міста у супроводі міського мера, подякувала за підтримку українців та заспівала гімн Французької Республіки «La Marseillaise».

Окрім цього, як повідомляє французький телеканал новин “BFM TV”, президент зупинився біля однієї з терас місцевого закладу та підняв келих, виголосивши традиційну у таких випадках фразу «За здоров’я». У відповідь з натовпу зазвучало українське «Будьмо!», яке, як виявилося згодом, викрикнула Яна Торель. Макрон повернувся, побачив дівчину та відповів французькою «За Україну!». Розповідає, що, ймовірно, французький президент відповів саме так, бо впізнав її, адже це відбуло вже після того, як Яна заспівала та представилася.

Відео цього жесту опублікували на офіційній сторінці Посольства України у Франції, а на сторінці посольства у твіттері Макрона запросили до Києва «на келих».

 Я взагалі не планувала це сказати, це був імпульс мого серця. […] Я ще хотіла додати «гей-гей», але я думаю це буде трішки занадто, – розповідає Яна Торель.

Яна живе у Франції три роки, займається музикою. Каже, що заспівати для Макрона гімн Франції було її мрією.

– Я говорила своєму чоловіку протягом року, що один день я йому заспіваю Марсельєзу. Я також подякувала від імені України за те, що він зробив таку честь нас підтримати, – каже Яна. 

Читайте також: У Вінниці відбудеться камерний вечір поезії з живою музикою і дегустацією вин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.