Кисневі концентратори та ноутбуки для навчання: на Вінниччині розподілили субвенцію з держбюджету

8:41
Автор: Vежа

У Вінницькій обласній раді профільна комісія погодила зміни до обласного бюджету. Зокрема, розподілили кошти на придбання ноутбуків для дистанційного навчання, купівлю кисневих концентраторів та лікування людей, що мають діабет.

Вчора, 5 травня, депутати Вінницької обласної ради розглянули проект розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік». Загалом доходи обласного бюджету збільшуються на 69 мільйонів 390 тисяч гривень, повідомляють на сайті облради.

Зокрема, з державного бюджету місцевим бюджетам направляють:

  • 27,3 мільйона на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я;
  • 39 940 400 гривень на заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.

– Комісія розглянула розпорядження голови облдержадміністрації та внесла відповідні зміни. Основними питаннями, які виносяться у розпорядженні – це субвенції з державного бюджету. Перша велика субвенція – на придбання кисневих концентраторів, які будуть закуплені централізовано. Їх передадуть центрам первинної медико-санітарної допомоги для того, щоб ними могли користуватися пацієнти, як мають потребу кисневій терапії після лікування COVID-19. Друга – на придбання ноутбуків для закладів освіти, які в переважній своїй частині перебувають на дистанційному навчанні, – пояснила голова постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету Галина Якубович.

Також з державного бюджету передали субвенцію на придбання засобів захисту для організації протиепідемічних заходів під час проведення ЗНО – понад 758 тисяч гривень.

Крім того, понад 11 мільйонів гривень передали місцевим бюджетам на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та для тих, у кого нецукровий діабет, – десмопресином. Галина Якубович додала, що там, де немає центрів первинної медико-санітарної допомоги, ці кошти будуть розподілені через громади, на території яких знаходилися районні лікарні й мали реєстри інсулінозалежних хворих. Тобто, людина отримає допомогу там, де вона перебувала на обліку.

На співфінансування інвестиційних проєктів з бюджету Мурованокуриловецької селищної територіальної громади передали 150 тисяч гривень на реконструкцію відділення екстреної медичної допомоги Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування. З бюджету Тульчинської міської територіальної громади – 2 мільйони гривень на реконструкцію приміщень відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (приймального відділення).

Читайте також: Вінницьким школам закупили комп’ютери та ноутбуки для дистанційного навчання

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.