Купив за півтори тисячі доларів: на Вінниччині чоловік намагався перетнути кордон з підробленим свідоцтвом про народження третьої дитини

13:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині чоловік намагався перетнути кордон як особа, на утриманні котрої перебуває троє і більше дітей віком до 18. Насправді ж, з’ясувалося, що свідоцтво про народження третьої дитини він через Інтернет придбав за 1500 доларів.

Як йдеться на Facebook-сторінці Могилів-Подільського прикордонного загону, чоловік зізнався, що насправді виховує двох неповнолітніх дітей, та визнав, що документ щодо третьої дитини купив.

В пункті пропуску “Могилів – Подільський” 32-річний потенційний “захисник” за допомогою підробленого документа намагався незаконно виїхати за межі території України як особа, на утриманні котрої перебуває троє і більше дітей віком до 18. Завдяки пильності прикордонників встановлено, – одне свідоцтво про народження дитини містить ознаки підробки. Згодом чоловік зізнався, що насправді виховує двох неповнолітніх дітей і третя дитина у нього не народжувалась. Документ замовив через інтернет мережу за 1500 доларів США, – зазначено в дописі. 

У діях чоловіка вбачають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 358 ККУ “Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів”.

Довідково

Стаття 358 ККУ передбачає:

1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут – караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов’язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, – караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 гривень) або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

4. Використання завідомо підробленого документа – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. (Джерело – protocol.ua)

Фото – Могилів-Подільського прикордонного загону

Читайте також: На Вінниччині викрили чоловіка, який організував схему незаконного перетину державного кордону та ухилення від військового призову

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.