Купатись чи не купатись: де вінничанам відзначати Водохреща

14:10
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

У четвер, 19 січня, вінничани відзначатимуть свято Водохреща. Для любителів гострих відчуттів та охочих пірнути у крижану воду в місті офіційно облаштують дві великих ополонки.

Так, о 12 годині розпочнеться святкування на Вишенському озері у парку Дружби Народів. Окрім традиційного занурення, вінничани також можуть тут потягати канат і взяти участь в інших спортивних вправах, котрі допоможуть зігрітися. Музичний супровід гарантують учні театрального відділення дитячої школи мистецтв «Вишенька», фольклорний ансамбль Сосонського СБК Вінницького району та гурт «Водограй»​.

У цей же час свято відбудеться на ставку біля олійножирового комбінату. Окрім іншого, тут відбудеться концерт: на вінничан чекає театралізована музична композиція, хореографічні виступи, в тому числі – постановка від ансамблю «Джерельце». Відбудеться освячення води, купання, виступи Вінницького районного будинку культури. А також – конкурси, ігри тощо.

Як розповів журналісту VежА начальник прес-служби обуправління ДСНС Олександр Кутовий, ще одна локація, де будуть чергувати рятувальники – це півострів Бригантина, поряд із храмом.

  • Там традиційно також освячують воду і облаштовують місце для купання. Тому рятувальна бригада буде там також, – сказав Олександр Кутовий.

Світських заходів на цій локації не планується.

Додамо також, що на Йорданські купання вінничан запрошує також Старо-Вінницький Свято-Миколаївський Храм, повідомляє “ВінницяОк”.

Об 11:30 тут розпочнеться велике освячення води у старому козацькому колодязі, з якого усі охочі зможуть набрати святої води. Після цього вінничани матимуть можливість отримати заряд бадьорості на Йорданських купаннях, які проходитимуть на річці Південний Буг (територія дитячо-юнацької спортивної школи №2 (база «Динамо»), за адресою: Бузький узвіз, 33).

Правила купання

Купатися вінничанам радять лише під наглядом лікарів та працівників служби порятунку.

  • В жодному разі не потрібно виходити на кригу в нетверезому стані. Перед купанням потрібно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку. До ополонки потрібно підходити в зручному, неслизькому взутті, яке легко знімається, аби запобігти втраті чутливості ніг. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, аби уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Крім того, занурення з головою збільшує втрату температури та може призвести до шоку від холоду. Не можна пірнати в ополонку вперед головою, – говорить начальник міської водолазно-рятувальної служби Петро Аксєнєнко​.