Культурний ландшафт Вінниці: хто і що на нього впливає?

19:53
Автор: Андрій Качор

Що таке культурний ландшафт міста, яким він є у Вінниці та хто на нього впливає? Про це вже завтра, 24 жовтня говоритимуть у Вінницькому педагогічному університеті під час круглого столу “Хто і що впливає на культурний ландшафт Вінниці”.

Модераторка та ідейна натхненниця події, історик та викладач Ольга Коляструк розповідає, що круглий стіл – відкритий для всіх охочих, однак організатори передусім очікують істориків, журналістів, урбаністів та  громадських активістів, котрі загалом цікавляться історією розвитку Вінниці.

Культурний ландшафт найчастіше розглядають як результат тривалої взаємодії природних умов і життєдіяльності людини, продукт взаємодії суспільства і влади. Його тлумачать як текст, образ, динамічну соціоекосистему та історичну спадщину.

Культурний ландшафт складають не лише природні умови і матеріальні об’єкти, а й соціальні стосунки, особистісний та груповий досвід сприйняття простору, комунікативні патерни.

 

На круглому столі планується обговорення доповідей і повідомлень:

Володимир Воловик. Етнокультурний ландшафт Вінниці: погляд географа.

Тетяна Кароєва. Соціальні фактори впливу на культурний ландшафт Вінниці.

Валерій Франчук.  Готельно-ресторанна мережа Вінниці 1880-1914 рр.: масштаб і географія

Олександр Коротких.   Історичний центр міста має жити?

Ольга Коляструк. Про що (не)говорять пам’ятники?

Євген Совінський.  Ансамбль “Мури” як містобудівна домінанта

Наталка Жмуд. Локальна самоідентичність вінничан через сприйняття культурного ландшафту Вінниці (за результатами польових студій 2010, 2017 рр.)

Наталя Кузьмінець, Олена Стадник, Валентина Гребеньова. Голоси  мікрорайонів міста.

Олександр  Нікітюк. Мурали: образи мікрорайонів (задумане і реалізоване).

Олександр Федоришен. Прочитання культурного ландшафту Івано-Франківська (очима вінничанина)

Круглий стіл відбудеться у Музейно-просвітницькому центрі Вінницького педагогічного університету (корпус №1, 4 поверх). Початок о 13:30, організатори планують завершити роботу о 16:30.