Крижане питання: у Вінниці знову намагалися вирішити долю “Льодового клубу”. ФОТО

21:20
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Вінниця не буде купувати Льодову арену за ціною, яку пропонує її власник, позаяк місто не має такої суми “вільних” коштів. А обладнання, яке наразі використовується в Льодовому клубі, зношене на 40%. 

Про це сьогодні, 2 березня вкотре заявив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час зустріч з власником Льодового клубу, що розташований в Центральному парку, а також з батьками дітей, які тренуються на цьому спортивному об’єкті.

Нагадаємо, що “Льодовий клуб” вже припинив свою роботу, холодильні установки вимикають аби розморозити лід. Пов’язано це з підготовкою до продажу “Льодового клубу” та перевезення об’єкта до Києва. Найбільше ситуація бентежить батьків юних спортсменів – хокеїстів та фігуристів – які тренуються саме на базі “Льодового клубу”. Дехто з батьків у випадку відмови міської ради купувати “Льодовий клуб”, погрожує влаштувати акції протесту під стінами міської ради.

 

Позиція “Льодового клубу”: об’єкт готується до переїзду в Київ

Зустріч, що відбулася сьогодні в Білій залі міської ради, була ініційована саме батьками юних спортсменів, які тепер опиняться без звичного місця для тренувань. Вже зараз в Льодовому клубі починають вимикати обладнання, розморожувати лід та готуватися до переїзду в Київ у зв’язку з продажем.

Сьогоднішню зустріч ініціювали саме батьки спортсменів, які запросили на зустріч власника “Льодового клубу” Едуарда Кушніра та журналістів, сподіваючись, що в присутності преси представники міської ради і власник спортивного об’єкту знайдуть шлях збереження “Льодового клубу” у Вінниці.

– Після оцінки об’єкта представниками торгівельно-промислової палати я поклав на стіл меру пропозицію, дещо вищу за оціночну вартість об’єкта – близько 40 мільйонів гривень.  На це отримав категоричну відмову, – зазначив Едуард Кушнір. З його слів, з чуток він дізнався, нібито мер наполягає на зниженні ціни на 15%. “Я вважаю це несправедливим, але готовий піти на це, якщо місто також профінансує передпродажну підготовку”, – говорить власник “Льодового клубу”.

Як повідомив власник “Льодового клубу”, свого часу на все будівництво об’єкту та підведення мереж було витрачено близько 60 мільйонів гривень. Станом на зараз у нього немає інших потенційних покупців для “Льодового клубу” у Вінниці, натомість такий покупець є в Києві. Едуард Кушнір зазначає, що робота об’єкта в Києві буде значно рентабельнішою, адже у Вінниці налічується всього 8 спортивних команд, які бажають використовувати “Льодовий клуб” як базу, в той час як у столиці таких клубів – 63.

 

Міська рада: “Ми не комерційне підприємство, а представляємо інтереси всієї громади”

 – Про що ми взагалі говоримо? Чому місто взагалі має купувати комерційний об’єкт? – риторично запитав міський голова Сергій Моргунов, коли висловилися решта учасників зустрічі. – Немає в міської ради 34 мільйони, щоб купити об’єкт з 40% зношеністю. Якщо порахувати термін окупності з урахуванням зношеності – ідеться про 10-11 років. Це означає, що через 10 років Вінницька міська рада мала би знову вкладати кошти для будівництва, фактично, нового об’єкту.

За словами міського голови, питання купівлі комерційного об’єкта міською радою – не розглядається. Натомість ідеться про підтримку саме спортивних клубів, які можуть тренуватися на альтернативних майданчиках.

 – Ми написали лист до Кабінету міністрів щодо відновлення програми з будівництва (спортивних споруд – ред) «Хокей України». Будемо намагатися вирішити це питання за принципом співфінансування, – наголошує мер і нагадує, що всі зобов’язання щодо фінансової підтримки спортивних клубів, яким потрібен лід для тренувань, виконані міськрадою в повному обсязі.

Батьки спортсменів: “Вийдемо під стіни міськради з ключками”

Найбільш емоційно реагували на почуте деякі з батьків юних спортсменів, які стали заручниками ситуації. Так, один з них заявив, що у випадку, якщо міська рада та власник “Льодового клубу” не досягнуть домовленостей щодо продажу “Льодового клубу” місту, вони готові до акції протесту.

 – Вийдемо під стіни міської ради, будемо тут стукати ключками, ви не лишаєте нам вибору, – виголосив чоловік, чия дитина тренується в “Льодовому клубі”.

– Це ви нам зараз погрожуєте? – відрізав на це мер – На нас такі речі не діють.

В діалог втрутився секретар міської ради Павло Яблонський, який нагадав, що по суті йдеться виключно про ринкову складову питання:

 – Це ж ринкові відносини. Якщо заявляється, що цей об’єкт – чудовий та рентабельний, не амортизований – чому тоді сьогодні у формі шантажу ведеться розмова лише з одним покупцем? Якщо ви теж вболіваєте за розвиток хокею в місті – то не продавайте “Льодовий клуб”. Підніміть ціну на 10%, а ми піднімемо питання перед депутатами, аби збільшити фінансову підтримку спортивним клубам, – запропонував Яблонський.

На це власник “Льодового клубу” Едуард Кушнір відповів, що так питання не стоїть взагалі, позаяк він не має подібного вибору:

 – У мене є певні особисті моменти. Є активи, які на сьогодні абсолютно всі виставлені на продаж. Це не стосується тільки льодового клубу, – зазначив пан Кушнір. Після цього здалося, що обговорення зайшло в глухий кут.

 

Чи є розумна альтернатива?

Єдиним виходом, який міг би вирішити проблему, об’єктивно лишається налагодження співпраці з ТРЦ “Мегамолл”, де є вже єдина в місті льодова арена. Проте батьки спортсменів заявляють: в ТРЦ пропонують неприйнятні умови для тренування. Ідеться як про час для тренувань (з сьомої ранку або вже після десятої вечора), так і про фінансову складову. Батьки скаржаться, що в “Мегамолі” змушують оплачувати не лише час тренувань, але й підготовки льоду до та після тренувань. Таким чином вартість тренування може зрости вдвічі.

Окрім того лишається відкрите питання роздягалень та душових, якими в ТРЦ нібито не дозволятимуть користуватися, або знову ж таки – за окрему, суттєву доплату. Також на цій льодовій арені буде проблематично розміщувати необхідний інвентар для тренувань, наприклад, хокейних команд: воріт і тому подібне.

Проте ключова проблема – нетривалий час роботи льодового катка протягом року. Так, тутешня льодова арена може прийняти спортсменів лише протягом двох-трьох місяців на рік. Решту часу вона буде зайнята під масове комерційне катання, а у весняно-літньо-осінній період – під катання на роликах.

Зрештою, після тривалих перемовин вирішили предметно обговорити питання використання арени саме в “Мегамолі”. Така зустріч має відбутися в міській раді вже цієї середи, 4 березня.

Фото Марини Сербінович, Wikimapia та “Мегамолл”