“Крим. “Сіра Зона”: у Вінниці презентують фільм та книги про анексію українського півострова

20:22
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Наступної п’ятниці, 13 березня, у Вінниці відбудеться дискусія “Крим. “Сіра Зона”: Чи втратили ми півострів за 6 років?”.  В її рамках презентують книги та фільм про незаконну російську анексію Криму. 

Як зазначено на сторінці події у Фейсбук, у презентації візьмуть участь кримчани – свідки подій 2014 року.

Зокрема українські журналісти Анна Андрієвська та Олена Халімон, а також режисер-документаліст Ігор Чайка презентують свої проекти про російську анексію Криму: документальні книги «Люди «сірої зони», «Свідки російської анексії Криму» та «Книга свідчень. Анатомія російської анексії Криму», а також документальний фільм «Острів Крим. Дежавю».

У презентації також візьме участь кримчанин Андрій Щекун. Зазначено, що він був одним з активних учасників громадського руху спротиву російській окупації Криму, який у 2014 році провів 11 днів у полоні російських бойовиків.

Також під час заходу буде представлено український журнал “Пам’ятки України: національна спадщина” про сучасний стан культурних пам’яток окупованого Криму, а також газету “Кримська світлиця” – кримське україномовне видання, яке його автори розповсюджують, зокрема і на півострові.

“Наприкінці лютого виповнилося 6 років з моменту, коли український півострів Крим був окупований Росією. Цьому передували захоплення російською армією адміністративних будівель органів влади Криму, стратегічних і військових об’єктів Збройних сил України, а також агресивними нападами на всіх, хто так чи інакше чинили спротив цьому. Ці події призвели до того, що десятки тисяч кримчан були позбавлені власного дому через тиск з боку російських сил, а ті, хто залишилися на півострові, стикнулися з масштабною репресивною машиною, завданням якої є зачистка всіх незгодних і повна ізоляція Криму від зовнішнього світу.

Що тепер відбувається у Криму? В яких умовах живуть кримчани? Які силові методи та чому застосовують до них російські спецслужби? Чи чекають в Криму на повернення України? Та як наблизити цей час?” – саме ці питання планують обговорити під час дискусії.

Зустріч відбудеться у Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат” (вулиця Театральна, 15). Початок – о 17:30.

Захід організовано за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо також, в український кінопрокат виходить воєнна екшен-драма “Черкаси. Останній корабель у Криму” режисера Тимура Ященка. У Вінниці фільм можна буде переглянути з 27 лютого у всіх кінотеатрах міста.

Це історія, заснована на реальних подіях весни 2014-го, адже “Черкаси” був останнім українським кораблем у Криму, який попри все чинив опір та продовжував боротьбу.

Цей мінний тральщик опинився заблокованим у бухті озера Донузлав, інші українські кораблі здавалися ворогу один за одним майже без спротиву, закінчувалося паливо… Проте для команди цього корабля гідність, свобода та вірність виявилися понад усе.

Читайте також: “Черкаси” будуть чинити опір”: у Вінниці покажуть фільм про останній корабель у Криму

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.