Круглий стіл замість пікету: чиновники домовилися з бібліотекарями дитячого книгосховища

20:45
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Cьогодні по обіді в холі міської ради було тісно: на акцію протесту проти ідеї міськвиконкому Вінниці віддати частину бібліотеки під перший в Україні музей марки прийшла група місцевих активістів, частина з яких привела із собою дітей. 

Серед людей, що прийшли: працівники бібліотеки, їхні родичі, місцеві активісти, їхні діти та онуки. У ході словесної перепалки між представниками міської влади та мітингуючими приєднуються і ті, хто  про акцію досі не чув: “з ходу” починають звинувачувати представників влади у всіх смертних гріхах.

На емоціях присутні час від часу щось викрикують, зокрема, аби Музей української марки перенести в міську раду та вимагають негайної присутності мера Сергія Моргунова – просять не ставити на одну шальку терезів музей і бібліотеку. У всіх, хто сьогодні прийшов – відповідь одна: прийшли, аби відстояти інтереси бібліотеки.

Про те, що в обласної бібліотеки закінчується договір оренди, який міська влада не збирається продовжувати вінничани дізналися минулого тижня. Як і про те, що це приміщення буде віддане під Музей української марки.

У дитячої бібліотеки ім. Франка на Соборній забирають півприміщення заради музею марки

  • Коли почули з мамою, що бібліотеку закривають, то почали думати, що треба зробити. І перше, що прийшло в голову – прийти до нашого мера і попросити його, аби він не закривав бібліотеку. Якщо він відмовиться, то будемо щось далі думати. Я сама ходжу тільки в дитячу обласну бібліотеку, хоча останнім часом бувала там досить рідко. Зараз більша частина уроків є в інтернеті – не вистачає часу, щоб ходити до бібліотеки. А так раз в два тижні там міняла книги, – каже 6-класниця школи № 17 Юля Басюк.

Однак вручити міському голові читацького квитка так і не вдалося. За словами директора департаменту культури міської ради Максима Філанчука, сьогодні Сергій Моргунов – у відрядженні. Тому “подарунок” меру взяв сам пан Філанчук і обіцяв передати. А батьківське звернення з близько 300 підписами, як і читацький квиток та книги  від  дітей були зареєстровані у відділі звернень ще під час акції.

  • Ми із засобів масової інформації дізналися, що приміщення, де знаходиться 100 тисяч фонду бібліотеки, відділ для найменших читачів – дошкільнят та учнів 1-4 класів – збираються передати Музею марки. Про це офіційно нам нічого не сказали. І цю акцію ми не організовували – просто звернулися до всіх небайдужих людей про те, що закривають частину нашої бібліотеки, – каже заступниця директора обласної бібліотеки для дітей Ірина Рудковська.

За словами Ірини Рудковської, це вже не вперше приміщення бібліотеки ділять по шматках. Із 800 квадратних метрів скоро залишиться лише близько 400 квадратних метрів. Свого часу було знесено частину приміщень бібліотеки, на місці якого побудували торговельний центр, які згодом було повернуто бібліотеці. А сьогодні тих повернутих 300 квадратних метрів знову відбирають. Підвальне приміщення було віддано під туристичне агентство, а відділ бібліотеки літератури та мистецтва  – під Музей української марки.

Заступнику міського голови Сергію Матусяку вдалося заспокоїти і переконати пані Ірину Рудковську, хоча збурена публіка так і не почула того, що хотіла. Матусяк повідомив: поки не буде вирішене питання з переміщення бібліотеки ніхто нікого не виселятиме і за потреби – продовжать термін оренди. Чиновники сподіваються, що цілком питання вирішиться до кінця липня.

  • На цьому або наступного тижня зберемо нараду на яку запросимо представників міської та обласної влади, обласного управління спільної комунальної власності, бібліотеки імені Франка, де будемо шукати спільне рішення, яке буде прийнятне і для бібліотеки, і для музею марки, і для міста, – запевнив Сергій Матусяк.

Крім того, в подальшому долю дитячої бібліотеки можуть навіть вирішувати на ініційованих громадських обговореннях.

На жаль, позицію обласної влади почути не вдалося, адже ніхто з її представників не прийшов на анонсовану акцію. А на запитання заступниці директора бібліотеки  пані Рудковської, що говорять про ситуацію в облдержадміністрації, так і не прозвучала притомна відповідь.

  • Сказали, що питання вирішується, – каже Ірина Рудковська.
  • Так вони в долі, що не зрозумілого. Вони вже давно все між собою вирішили, – емоційно втрутився в розмову пан Олександр – чоловік однієї з працівниць бібліотеки.

На жаль, конкретики від нього, як і від більшості пікетувальників, сьогодні почути було складно

Фото Андрія Завертаного