“Кріокамера” з фото, “чіл” на гамаках і переосмислення локацій: у Вінниці розпочався вікенд “Територія SUN: Відновлення”. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 29 червня, розпочався вікенд «Територія SUN: Відновлення». На заході вже можна насолодитись творами інших митців, створити щось своє, просвітитись на різноманітних лекціях чи просто “почілити” в гамаках чи за грою в бадмінтон.

Традиційно всі ці заходи відбуваються в межах екссанаторію на Синьоводській (Маяковського), 242. Однак організаторам вчергове вдалось подекуди змінити одну й ту ж локацію до невпізнаваності.

 

 

 

 

 

 

 

Так, деякі локації залишились досить звичними – наприклад, на центральній алеї (ще одна виставка митця – в “Холодному павільйоні”) можна ознайомитись з персональною виставкою творчих робіт мистецтва довкілля Олександра Никитюка «Джерела свідомості». А наприкінці алеї облаштували еколекторій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Та цьогоріч поряд з ними можна завітати на благодійну барахолку, кошти з якої, зокрема, передадуть на багі для військових. Так, тут можна придбати для своєї колекції одяг, прикраси, картини, книги, свічки та інший хендмейд, а заразом допомогти військовим.

Ще одна нова локація – “Музей”, фактично розділена на дві частини. У першій – темна “кріокамера” з фото дітей, які відпочивали в дитячому санаторії – “законсервовані спогади”. В іншій частині – кімната з тодішніми речами, які були в діючому санаторії, немов телепортовані зі “S.T.A.L.K.E.R.”. Тут і стара друкарська машинка, і старі документи, і ліжко та інші атрибути радянського інтер’єру.

 

 

 

Водночас на локації “Поле” можна розважитись, погравши в різні ігри. Зокрема, деякі відвідувачі змагалися в бадмінтон. Поряд – можна відпочити на гамаках чи помалювати з Аланом Меєром.

Загалом, здається, що багато атрибутів “Території SUN” залишились – творче, на межі з загадковим, оформленням локацій, релаксовий та “ні до чого не примушуючий” вайб та можливість знайти щось дійсно цікаве для себе. Однак все це набуло нових форм – від нових локацій до переосмислення (повного чи часткового) старих.

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, цього дня на гостей чекають такі заходи:

Субота, 29 червня

З 12:00 – Персональна виставка творчих робіт мистецтва довкілля Олександра Никитюка «Джерела свідомості». Локація – центральна алея.

З 12:00 – Лабораторія-пленер візуальних практик з Аланом Меєром (м. Берлін, Німеччина).

З 12:00 – Екопринт свіжим листям від майстерні «Чеширський кіт». Локація – коло.

З 12:00 – Бадмінтон, Дерев’яні ігри, Алтимат. Локація – поле.

12:00-17:00 – Експозиція артефактів колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського. Локація – музей санаторію.

12:00-13:00 – Лекція про мистецтво довкілля від Олександра Никитюка. Локація – Холодний павільйон.

13:00-19:00 – Виставка мистецтва довкілля, куратор Олександр Никитюк. Локація – Холодний павільйон.

12:00-18:00 – Виставка гамаків від магазину туристичного спорядження Gorgany. Локація – сад.

13:00-14:00 – Лекція «План управління відходами Вінницької МТГ» від Юлії Замушинської (департамент відновлення та розвитку ВМР). Локація – еколекторій.

14:00-15:00 – Лекція «Життя як перфōрманс» від Гліба Зельгіна. Локація – еколекторій.

14:00-17:00 – Лабораторія з аналогової фотографії від фото спільноти «ШуМить». Локація – лабораторія.

15:00-17:00 – Лекція на тему «Простори та їхні можливості. Процес ревіталізації та його переваги» в рамках проекту #Boost_4_Culture. Лекторка Марія Смірнова. Локація – кінотеатр.

17:00-18:30 – Презентація концепції розвитку Території SUN за участю Сергія Корнилюка (CIVITTA). Локація – кінотеатр.

19:00-20:30 – Виступ гурту «Пиріг і Батіг» (м. Львів). Локація – сад.

Фото Любові Крикун

Читайте також: «Пиріг і Батіг», виставки та лабораторії: усі події вікенду «Територія SUN: Відновлення». ПРОГРАМА

Читайте також: Про розвиток, а не розваги: інтерв’ю з Олександрою Венславовською про освітній проєкт для митців та майбутнє “Території SUN” у Вінниці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.