Корисні танці та «російська попса»: у Вінниці відзначили Всесвітній День здоров’я. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 10 квітня, Вінниця долучилась до відзначення Всесвітнього Дня здоров’я – у місті на Європейській площі відбувся танцювальний флешмоб за участю понад 50 студентів.

О 15-й годині молодь завершила останні репетиції та врешті під музику почала танцювати, кілька разів перериваючись на активні ігри – футбол та волейбол.

 

Організатори заходу (Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради, ГО «Асет» та «Полум’я Надії») таким чином спонукали вінничан, що проходили повз – вести здоровий спосіб життя та бути такими само енергійними, як і учасники флешмобу.

   

Щоправда, варто відзначити, що мали місце деякі неприємні нюанси. Зокрема ведуча заходу говорила у мікрофон виключно російською, а «розігрівалася» танцююча група студентів – під ритми відомого «хіта» гурту «Время і стєкло» – «На стілє». Особливо юні танцюристи радо підспівували стрічку про «губи налєпілі, ногті напілілі». Відзначимо, що ця пісня доволі цікаво поєдналася із попередньою, що мала назву «At the name of Jesus» («В ім’я Ісуса»).

 

В іншому захід був доволі позитивним. Навіть дідусь, котрий проходив повз – долучився до молоді: танцював, ловив м’яча та вигукував підбадьоруючі слова. А підбадьорувати було чого: попри тренування упродовж півтора місяці – частина молоді танцювала доволі не впевнено.

 

Окремим елементом флешмобу став майстер-клас із танцювальної аеробіки від фітнес-тренера Анни. Дівчина у хутряній жилетці вправно демонструвала рухи, а молодь їх повторювала. Як згодом зазначила сама тренерка, вона вважає, що загалом із цим завданням студенти впоралися добре. Водночас, Анна зауважила, що останнім часом спостерігається негативна тенденція зниження відвідуваності спортивних залів.

     

– Нині молодь не дуже активна, бо настав час комп’ютеризації, інтернету. Але фізичні вправи мають бути обов’язковими. Навантаження на м’язи має відбуватися поступово, – каже тренерка, – тому не потрібно боятися спорту – спробуйте почати з мінімальних, але щоденних вправ.

Завершився флешмоб соціологічним опитуванням на тему здорового способу життя. Всі учасники отримали символічні браслетики із позначками свого результату: наприклад, показник у 100% означав, що людина справді живе здорОво – правильно харчується та займається спортом.

    

– Ми робимо такий флешмоб вже п’ятий рік поспіль, щоб пропагувати здоровий спосіб життя, – каже Анатолій Загляда, керівник ГО «Полум’я Надії». – Нині, можна сказати, що є позитивна тенденція: люди почали більше займатись спортом. Водночас, погано те, що нині стало більше доступних наркотиків, тому про наслідки того чи іншого вибору потрібно якомога частіше інформувати молодь.

Що стосується самої молоді, то на запитання про заняття спортом поза флешмобом, більшість відповідала ствердно. Хоча дехто скаржився на дороговартісні абонементи, навіть для студентів. «Тренуйтеся хоча б удома» – радить молодь.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.