Коробка життя: у Вінниці пропонують втілити фінський проект для допомоги новонародженим

14:30
Автор: Юлія Плахтій

Видавати жителькам Вінниці, які готуються народити дитину, спеціальну коробку із усім найнеобхіднішим – пропонує вінничанка Вероніка Бабич.

Відповідне звернення жінка розмістила на сайті міських петицій сьогодні, 3 січня.

Йдеться про так звану Baby box – коробку, яка виконана з міцного картону та містить ті чи інші речі, які потрібні жінці у перший час після пологів.

«Якщо покласти у таку коробку матрац, вона послужить ліжечком чи люлькою у перший рік народження дитини. Таким чином дитина не спить у ліжку з батьками, де є ризик удушення, а у своєму ліжечку» – пояснює Вероніка Бабич та робить невеличкий екскурс у історію.

«У 1939 році фінський уряд почав унікальну традицію. Всім вагітним жінкам видається коробка з набором найнеобхіднішого на перший час одягу для дитини, постільною білизною та іграшками, а сама коробка використовується як дитяче ліжечко. Сенс всього цього – дати дітям однакові стартові позиції в житті незалежно від статусу їх батьків» – розповідає Вероніка Бабич.

Вінничанка також зауважує, що саме ця ініціатива дозволила фінам досягти найнижчого у світі рівня дитячої смертності, позаяк коробки видавали матерям, котрі ставали на облік до 4 місяця вагітності й відтак вчасно отримували всю необхідну медичну допомогу.

За словами Вероніки Бабич, до набору Baby box також входять підгузки, слинявчики, одяг, пляшечки, матрац та спальний мішок, водонепроникний чохол, 100% бавовняне простирадло, рушник, боді, комбінезон на холодну пору року, медичний набір (термометр, носовий аспіратор, спринцівка, олійка та шампунь для дитини, присипка, ножиці тощо) шкарпетки, нагрудник, пара рукавичок, шапочка для новонародженого, прорізувач для зубів, пакети зберігання грудного молока та слінг.

«В зв’язку із децентралізацією влади та наявністю додаткових надходжень у міський бюджет, Вінниця може стати інноватором у цій сфері та започаткувати подібну традицію у нашому місті. В той же час, така підтримка від міської влади може скоротити кількість батьків що відмовляються від дітей, через брак коштів на утримання новонародженого» – вважає Вероніка Бабич.

Станом на сьогодні петиція набрала 8 підписів із 350 необхідних. Підписати петицію можна буде ще протягом 14 днів – до 17 січня.

Нагадаємо також, що вже кілька років поспіль у Вінниці матерям, котрі народили малюків на Новий рік або Різдво, міська рада дарує візочки.