Командами та з новим маршрутом: у неділю відбудеться шоста “Закрутка по-Вінницьки”

15:03
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині за два дні, 20 вересня, стартує шоста “Закрутка по-Вінницьки”. В заїзді цьогоріч змінили маршрут та умови участі, через що організаторам потрібна допомога волонтерів. 

Так, ми вже писали про деталі цьогорічної “Закрутки” у цьому матеріалі, однак з того часу в програмі заїзду стались певні зміни, організатори уточнили розклад веломарафону та розповіли, наскільки скоротився час на проходження дистанції.

Реєстрація

Нагадаємо, цьогоріч на заїзд реєструються командами у трьох категоріях: Шосе (команди зареєстровані в УАТ (Українському аматорському турі) мають змогу заробити рейтингові очки), МТБ і Open (для тих хто їде просто заради фану не залежно від типу велосипеду: шосе, мтб чи навіть сіті-байк).

Для категорії МТБ запланований окремий подіум, а для Open подіуму не буде, натомість результат відображатимуть у підсумковій таблиці учасників.

Команди можуть бути трьох типів: чоловіки, жінки та “Мікст” (в такій команді можуть бути і чоловіки, і жінки, але не жінок має бути не менше двох). Залік часу команди відбуватиметься по трьох найкращих результатах (для команди “Мікст” один з результатів має бути жіночим).

Наразі вже завершена онлайн-реєстрація команд-учасниць “Закрутки” – зареєструватись можна буде 20 вересня безпосередньо на місці старту та видачі номерків (Аеропорт “Вінниця”) за умови наявності вільних слотів для команд.

Як розповів Vежі Олександр Царевський, очільник “Критичної маси Вінниці”, наразі на участь в змаганні лише у категорії “Шосе” зареєструвались, зокрема, команди з Тернополя, Хмельницького, Миколаєва, Одеси, Львова та Івано-Франківська. Ознайомитись зі списком зареєстрованих команд та учасників можна ТУТ.

Участь на велосипедах з електродвигунами заборонена. Крім цього, учасники в аерошоломах з встановленими на велосипед «лежаками»  і дисками  до участі в марафоні не допускаються.

Командний заїзд

Також нагадаємо, що цьогоріч, через карантинні обмеження та коронавірус організатори обрали формат командної гонки, коли команди від 3 до 5 учасників стартують роздільно з невеликим гандикапом. Такий формат дозволить провести івент навіть за умов посилення карантинних заходів

Змінюється й формат реєстрації: реєструються не окремі учасники, а капітан реєструє команду в складі не менше 3 людей. Ще двох учасників капітан може дозаявити до закриття реєстрації.

Наразі організатори зазначають, що вимога щодо саме 3-5 учасників у команді є жорсткою – одному-двом учасникам не можна буде “прилаштуватись” в кінці заїзду. Так само не можна зареєструвати у команді 6 учасників.

Разом з тим, можна спробувати знайти вже зареєстровану команду, в якій менше, ніж 5 учасників. Для цього можна розмістити оголошення на фейсбук-сторінці заходу чи в телеграм-каналі команд.

Загалом “Закрутка по-Вінницьки” розрахована на 300 учасників та орієнтовно 60 команд (наразі зареєструвалось кілька десятків команд з понад 200 учасників).

Учасники молодші 18-ти років допускатимуться до участі у веломарафоні тільки за наявності письмової згоди батьків, а молодші 16-ти років – у супроводі дорослих та за наявності письмової згоди батьків. Такі учасники відносяться до категорії “Open” незалежно від типу велосипеду.

У випадку виявлення в учасника команди діючої дискваліфікації (UCU, ФВСУ або УАТ) він не допускатиметься до старту. Якщо про дискваліфікацію стане відомо після фінішу, результат команди буде анульовано.

Зміни в маршруті

Через поганий стан дорожнього покриття і неможливість його ремонту до старту організатори змінили маршрут гонки. Так, раніше йшлося про маршрут через Вороновицю, Тростянець, Тиврів та Луку-Мелешківську зі стартом та фінішем в аеропорту “Вінниця”.

Наразі старт та фініш залишається в аеропорту, однак тепер маршрут “являє собою два кола через села Сокиринці, Хижинці і Парпурівці”. Відтак, зменшилась відстань маршруту (з 70 до 58 кілометрів) та час на його проходження (з 7 до 3 годин).

По маршруту буде один контрольний пункт і два пункти гідрації. Також можна подивитись, як виглядає маршрут з точки зору велосипедистів та з повітря (у комп’ютерній симуляції).

 

Також організаторам наразі потрібна допомога волонтерів. Зазначається, що хоча маршрут короткий, але технічно складний та має багато сліпих поворотів, тож організатори потребують допомоги задля їх перекриття. Крім цього, попри те, що старт і фініш будуть в одному місці, їх треба буде облаштувати згідно карантиних вимог і норм соціальної дистанції.

За допомогу волонтерам обіцяють сертефікат волонтера, пакет волонтера (“фірмовий рюкзак #закрутка з мерчем і приємними плюшками від друзів і партнерів заходу”) та харчування (можливість отримати футболку вже відсутня). Зареєструватись для цього просять ТУТ.

Розклад веломарафону

8:00 – 8:30 площадка перед аеропорт Вінниця: формування команд волонтерів на контрольний пункт і перекриття. Інструктаж команд КП.
8:10 – 9:30 площадка перед аеропорт Вінниця:Відкриття реєстрації/видача стартових категорії “Шосе”, підготовка старту
9:30 – 9:50 площадка перед аеропорт Вінниця: Урочиста частина, інструктаж учасників веломарафону
9:50/10:00 Старт категорії “Шосе” (команд які є в заліку УАТ)
10:30/11:00 Старт категорії “Шосе”
10:00 – 11:00 Відкриття реєстрації/видача стартових категорії “МТБ”
11:05 – 12:00 Відкриття реєстрації/видача стартових категорії “Open”
11:30/12:00 Старт категорії “МТБ”
12:30/13:00 Старт категорії “Open”
10:00 Відкриття контрольного пункту “Поле Чудес”
15:00 Нагородження переможців в категорії “Шоссе”
16:00 Нагородження переможців в категорії “МТБ”
17:00 Закриття КП “Поле Чудес”
18:00 Закриття фініш

Вартість участі

Через те, що наразі у “Закрутці по-Вінницьки” залишається можливість реєстрації лише на старті, її вартість буде фіксованою та складе 600 гривень з людини.

Відкриється реєстрація на старті 20 вересня о 8:10, а закриється о 9:10 (за умови наявності вільних слотів). Якщо команда-претендент на участь у веломарафоні з технічних причин не встигне зареєструватись на старті, її не допустять до гонки.

Детальніше ознайомитись з правилами змагання можна у його регламенті.

Організаторами змагання є ГО “Вінниця мобільна”, Ініціативна група «Критична маса. Вінниця», клуб Рандонерів “св.Матрасе” за підтримки Федерації велосипедного спорту Вінницької області, Вінницької Обласної Державної Адміністрації, Вінницької міської ради.

Фото з архіву