-
03 Липня/ 15:54Люди
Публікація03.07.1915:54
Коли шкільні мрії збуваються: історії бізнесменів-початківців з Вінниччини, які отримали гранти на власну справу. ФОТО
Відразу двоє мешканців Оратівського району Вінниччини змогли відкрити власну справу завдяки грантовій підтримці. Так Марія Мацюк, отримавши 40 тисяч гривень, відкрила перукарню, а Віктор Пастушенко, який отримав 60 тисяч на відкриття пекарні, нині постачає продукцію у місцеві школи.
Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, підприємці отримали гранти на розвиток власної справи за підсумками конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців 2018 року.
Зокрема Марія Мацюк розповіла, що ще зі школи прагнула стати перукарем й відтак, після отримання середньої освіти, почала працювати за цим фахом, але найманим працівником. Так було до моменту відкриття власної справи.
За отримані на конкурсі кошти, 40 тисяч гривень, було придбано необхідне обладнання та меблі. Нині перукарня пані Марії користується популярністю, приїздять клієнти з усього району, водночас дехто користується послугами майстрині вже понад 10 років.
– Наразі працюю сама, але в подальшому планую розширити штат, аби збільшити кількість послуг, які надаватимемо клієнтам, – каже Марія Мацюк. – Я люблю свою справу з дитинства і вже віддала їй понад 15 років.
Інший бізнесмен-початківець з Оратова, Віктор Пастушенко, розпочав пекарську справу та нині реалізує свою випічку в чотирьох школах району. На конкурсі бізнес-планів він отримав підтримку в розмірі 60 тисяч гривень.
Окрім навчальних закладів (для яких вартість продукції на 20-25% нижча від тієї, що в пекарні), підприємець реалізує свою продукцію і в самій пекарні, де вже є великі черги. Так само, як і пані Марія, Віктор Пастушенко ще у школі зрозумів, чим хоче займатися у житті.
– Ідея відкриття пекарні з’явилась приблизно 10 років тому, тоді я сам навчався у школі, та коли хотів смачно перекусити на перерві, то не мав такої змоги, адже в школі нічого подібного не було і доводилось бігати до магазину неподалік. Через це ми з однокласниками часто запізнювались на уроки та отримували зауваження від вчителів, – пригадує бізнесмен.
Сьогодні ж, після успішного відкриття власної справи, у пекарні Пастушенка створено два нових робочих місця. Всю продукцію, а це майже 500 одиниць випічки щоденно, реалізують у цей же день, не залишаючи нічого на наступний.
Пастушенко постачає випічку до чотирьох шкіл району, а надалі планує співпрацювати зі школами області та торгівельними мережами. “В подальшому плануємо встановити у школах кулери з водою, аби діти мали змогу безкоштовно і в будь-який час пити чисту якісну воду”, – додав Віктор Пастушенко.
Конкурс бізнес-планів для підприємців-початківців влаштовується згідно з розпорядженням голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, в рамках Плану дій реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області до 2020 року. Виконавчим адміністратором конкурсу є громадська організація “Спілка підприємців “Стіна”.
Переможці конкурсу з найкращими бізнес-ідеями отримують безповоротну фінансову допомогу за рахунок коштів обласного бюджету. Зокрема, до 50 тисяч гривень – на реалізацію бізнес-планів у різних сферах діяльності незалежно від місцезнаходження; до 80 тисяч – на реалізацію бізнес-планів у різних сферах діяльності, однак лише у сільській місцевості; до 100 тисяч – на реалізацію бізнес-планів, які передбачають співфінансування у розмірі не менше 30% від усієї суми гранту.
У конкурсі бізнес-планів можуть взяти участь як юридичні особи, так і фізичні особи-підприємці, які зареєстровані та здійснюють свою підприємницьку діяльність у Вінницькій області не більше двох років. Також позмагатися за грант можуть громадяни України віком від 18 років, які зареєстровані у Вінницькій області, але поки що мають лише намір розпочати власний бізнес.
Водночас, як повідомляє Вінницька ОДА, цьогорічний конкурс бізнес-планів вже завершився та визначив відразу 34 проекти-переможці. Загальна вартість бізнес-планів становить понад 5,8 мільйона гривень, в тому числі 1,4 мільйона – кошти з обласного бюджету.
“У 2019 році на конкурс надійшло 135 заявок, що майже вдвічі більше, ніж було в попередньому році, а також майже у 10 разів перевищує показники 2017 року” – йдеться у повідомленні.
Нині по завершенню цьогорічного конкурсу, очікується оголошення нового, вже наступного, 2020 року. Нині ж наводимо перелік бізнес-планів, які перемогли у конкурсі:
1. ФОП Артемчук Наталія Ярославівна, Літинський р-н. «Студія дизайнерського одягу Артемчук»
2. ФОП Архіпова Людмила Анатоліївна, Вінницький р-н. «Міні-ферма «Перепілочка»»
3. ФОП Бондаревський Микола Григорович, Могилів-Подільський р-н. «Традиції Наддністров’я у сирі Вурда»
4. Громадянин Бондаренко Сергій Вікторович, Могилів-Подільський р-н. «Ветеранський мед Вінниччини»
5. Громадянин Бурковський Микола Леонідович, Тростянецький р-н. «Запровадження нової технології у виробництві вуликів із пінополіуретану (ППУ)”
6. Громадянка Васюра Тетяна Анатоліївна, Вінницький р-н. «Виготовлення виробів з натуральної деревини в поєднанні з різьбленням»
7. ГО «Будуємо майбутнє», м.Вінниця. «Ефективний мобільний кейтеринг»
8. Громадянка Волкова Олена Володимирівна, м.Вінниця. «Виготовлення натуральних харчових паст з насіння та горіхів для здорового харчування»
9. ФОП Воробйов Олег Борисович, м.Вінниця. «Виробництво брикетів – раціональне використання ресурсів»
10. Громадянка Дерещук Аліна Василівна, м. Могилів-Подільський. «Творча майстерня «Чарівники»»
11. ФОП Железняк Наталя Феодосіївна, Вінницький р-н. «Виробництво натуральних солодощів шляхом переробки екологічно чистих фруктів та ягід зі свого саду в домашній майстерні»
12. Громадянин Камінський Богдан Вікторович, Тульчинський р-н. «Виробництво та реалізація продуктів бджільництва»
13. Громадянин Київський Максим Мечиславович, Жмеринський р-н. «Міні-цех із переробки овочів, фруктів та лікарських трав»
14. Громадянка Ковтун Ольга Анатоліївна, Оратівський р-н. «Відкриття студентського кафе»
15. Громадянка Філоненко Ольга Володимирівна, смт.Крижопіль. «Міні-пекарня, кондитерська»
16. ФОП Кузнєцова Анастасія Миколаївна, м.Вінниця. «Healthy fresh fitness food під торговою маркою «НАТУРАЛЬНЕ»
17. Громадянин Левченко Сергей Валентинович, м.Вінниця. «Відкриття станції технічного обслуговування»
18. ФОП Лошак Роман Андрійович, смт.Оратів. «Якісні та смачні копченості – до столу оратівчан та гостей району»
19. Громадянин Маліхатко Олександр Іванович, м.Вінниця. «Міні-майстерня по шиномонтажу для легкових автомобілів»
20. Громадянин Марусич Богдан Олексійович, Немирівський р-н. «Вирощування лохини та жимолості»
21. Громадянка Міхальова Дар’я Андріївна, Гайсинський р-н. «Швейна майстерня авторського одягу»
22. Громадянка Нарожна Марина Віталіївна, Теплицький р-н. «Відкриття манікюрного кабінету та перукарні»
23. ФОП Нікітішин Дмитро Олександрович, смт.Погребище. «Виготовлення матриці прес-форми для пристрою розумного будинку»
24. Громадянин Павлюк Олег Леонідович, Тиврівський р-н. «Виробництво екологічно чистого меду та супутніх продуктів бджільництва »
25. ФОП Петренко Ліана Володимирівна, м.Вінниця. «Створення пункту прокату туристичних човнів для активного відпочинку та подорожей Південним Бугом»
26. Громадянин Побережний Юрій Олексійович, Томашпільський р-н. «Виробництво суден та плавзасобів»
27. Громадянин Поліщук Дмитро Анатолійович, Козятинський р-н. «Широкопрофільна Майстерня на селі»
28. Громадянка Самошевська Катерина Василівна, м.Ладижин. «Вирощування олійного гарбузового насіння»
29. Громадянин Суков Дмитро Вікторович, м.Вінниця. «Виробництво карток PECS»
30. ФОП Танієв Василь Авксентійович, Могилів-Подільський р-н. «Створення міні цеху по переробці свинини власного виробництва на ковбасні вироби»
31. ФОП Уваренкова Олександра Миколаївна, Немирівський р-н. «Комплекс полімерного фарбування для систем металоконструкцій побутових сонячних електростанцій»
32. Громадянин Уманець Денис Олександрович, Тульчинський р-н. «Майстерня одягу для дітей і дорослих “Стільняшка”»
33. ФОП Штефанюк Владислав Володимирович, смт.Тростянець. «Майстерня по ремонту комп’ютерної техніки будь-якої складності»
34. Громадянин Яцик Владислав Вячеславович, Тульчинський р-н. «Майстерня ковалів»
Фото з сайту Вінницької ОДА
Дякуємо!
Тепер редактори знають.